Liepājas skolēni triumfē starptautiskā skolēnu īsfilmu festivālā

Mūsu skolas komanda – Katrīna Buša Amanda Lakse, Kristers Straupenieks, Matīss Kļaviņš un skolotāja Inga Vasermane no 1.līdz 7. oktobrim piedalījās starptautiskajā skolēnu īsfilmu festivālā “Mama Roma” Itālijā, Guidonia. Kopā 8 dalībvalstu skolu komandas iepazīstināja ar skolā un patstāvīgi apgūto multimediju prasmi, demonstrējot skolēnu radītās īsfilmas. Mūsu skolēni akcentēja pasaulē aktuālās vides problēmas, uzsverot, ka ikkatrs, mainot attieksmi, var panākt būtiskas izmaiņas, kā arī katrs no mums ir saistīts globālajiem procesiem, kuri atstāj ietekmi arī uz mūsu veselību un dzīves kvalitāti. Katra dalībvalsts bija atvedusi arī skolēnu izvēlēto labāko nacionālo mākslas filmu. Latvija Eiropas skolām demonstrēja filmu “Sapņu komanda 1935”, kas ļoti precīzi atspoguļo latviešiem raksturīgo cīņas sparu, kā arī kvalitatīvas komandas un stratēģiskas plānošanas nozīmi vispār, lai kaut ko vērtīgu un paliekošu sasniegtu.

Skolēni paši veidoja scenāriju, bija aktieri un arī tehniskie izpildītāji savas īsfilmas tapšanā. Īpašu paldies īsfilmas tapšanā jāsaka Kristeram Straupeniekam, kurš uzņēmās scenogrāfijas, filmēšanas un montēšanas darbus, radot teicamu rezultātu, ko ar lepnumu var demonstrēt starptautiskā pasākumā žūrijai, kuras priekšsēdētājs ir slavenais itāļu aktieris Dr. Carlo Verdone.

Par labāko īsfilmu tika atzīta Liepājas Raiņa 6.vidusskolas filma “Simply don’t care”, savukārt, par labāko Eiropas mākslas filmu jaunieši nominēja Somijas filmu “Stupid young heart”.

Starptautiskais īsfilmu festivāls tika organizēts Guidonia licejā, kas ir bijusi mūsu skolas Erasmus projekta partneris, ar kuru joprojām tiek turpināta sadarbība arī vēl pēc projekta noslēguma un īstenotas dažādas sadarbības aktivitātes, kas ir skolu iniciatīva.

Īsfilmu noskaties šeit: https://youtu.be/u2JCIteA17A

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.