Literārā konkursa dalībnieki tiekas ar Valsts prezidentu

Mūsu skolas skolēni – Una Gailīte (7.a), Anete Streleviča un Roberts Mežals (10.a), Katrīna Elīza Trankale un Kristers Straupenieks (11.a) tika uzaicināti uz Prezidenta pili, lai tiktos ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Viņi bija piedalījušies radošo darbu konkursā “Mūsdienu varonības tēli Latvijā”. Kā sacīja E. Levits, tā ir iespēja “mudināt skolēnus un jauniešus attīstīt pilsonisko apziņu un iesaistīties valstiskos procesos, izprast, kāda loma Latvijā ir Valsts prezidentam un kādas prasmes viņam nepieciešamas”. Lūk, fragmenti no skolēnu darbiem.

Una Gailīte:

Varonim nav jābūt konkrētam profesijas pārstāvim vai konkrētā vecumā. Mazs varonis esam mēs katrs pats, kaut arī varbūt kāds tā nedomā. Varoņi mēs esam jau no pirmās dzīves dienas. Tā mēs visu dzīvi, katru dienu, sasniedzot kaut ko jaunu, varam sevi dēvēt pat varoņiem.

Anete Strelēvica:

Es vēlētos, lai šajā Latvijas īpašajā dienā mēs varam pateikties visiem, kuri ir bijuši varoņi, un visiem tiem, kuri mūsu valsti padara par varonīgu un stipru. Es gribētu jūs apsveikt, jo mēs varam nosvinēt mūsu Latvijas 101. dzimšanas dienu.

Katrīna Trankale:

Kas ir varonība un kas raksturo varoni? Ir varoņi, kurus tauta piemin un atceras vēl šodien. Tie ir kara varoņi, kas cīnījušies par mūsu valsts brīvību, rakstnieku radīti varoņi, par kuriem runā un tiek veidoti darbi. Katram laikam savs varonis, cilvēks, kas izdarījis ko nozīmīgu un paliekošu mūsu tautas un valsts labā. Varonība, pēc manām domām, ir cilvēka drosmīga rīcība negaidītā situācijā, pieņemt svarīgu lēmumu un rīkoties acumirklī, daudz nedomājot. Šai sakarā gribu pieminēt raidījumu “Latvijas lepnums”, kas katru gadu tiek veidots par varonīgiem cilvēkiem, kas dzīvo mūsu mazajā, bet skaistajā zemē. Galvenais, ka šos varonīgos cilvēkus izraugās un par viņiem raksta līdzcilvēki. Tas ir brīnišķīgi! Esmu priecīga, ka starp šiem varonīgiem cilvēkiem bieži ir arī jaunieši. Tas nozīmē, ka mūsu elektroniskajā laikmetā tomēr ir saglabājusies cilvēcība un drosme, kas var pārvērsties varonībā.

Kristers Straupenieks:

Viena no Latvijas vērtībām ir tās cilvēki. Cilvēki cauri laiku lokiem: Latvijas pirmiedzīvotāji, jaunlatvieši, brīvības cīnītāji, strēlnieki, latvieši un citu tautību cilvēki, kas dzīvo šajā zemē un ciena tās tikumus. Tie esam mēs visi. Gudri, strādīgi, atbildīgi cilvēki. Līderi. Drosmīgi mūsdienu cilvēki ar rītdienas domāšanu. Pozitīvu pārmaiņu virzītāji. Cilvēki, kuri nebaidās riskēt un uzņemties atbildību. Latvija nebūtu nekas bez tās iedzīvotājiem. Latvijas vārdu tālāk spodrina un pasaulē nes tikai tās cilvēki. Visi kopā mēs esam tauta. Tauta, kura prot atrast spēku – fizisku un garīgu – vissarežģītākajos vēstures līkločos: gan valsts dibināšanas sākumposmā 1918. gadā, gan izsūtījumā, gan trimdā, gan barikāžu laikā Vecrīgā 1990. gadā.  Brīžos, kad visvairāk tas nepieciešams. Garīgs spēks mums palīdz pārvarēt arī šodienas izaicinājumus. Jā, Latvija – tie esam mēs, cilvēki! Mana tauta! Mans spēks un mans gods! Mans gods un mana atbildība! Es esmu daļa no Latvijas. Jūs esat daļa no Latvijas. Veidosim Latviju par skaistāko zemi, kur dzīvot, strādāt un mīlēt! Lai Latvija kļūst par Laimīgo zemi visiem un ikvienam no mums!

Skolotāja Daiga Straupeniece

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.