Literatūras stunda Annas Brigaderes pasaku valstībā

Ar “Latvijas skolas somas” atbalstu 5. c klases kolektīvam bija iespēja izstaigāt Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē, kur skolēni apskatīja izvietotās koka skulptūras, iekoptās pastaigu takas. Tilti un laipas pār Tērvetes upes senleju ieveda mūs latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaku valstībā.

Mūsu pastaiga sākās pie dabas parka Informācijas centra, tad devāmies pa Anneles takām uz priekšu un nonācām Rūķu sētā, lai tālāk dotos uz Rūķu ciematiņu, kur mūsu ceļš aizvijās uz Koka skatu torni. Aiz Anneles kalna atrodas Rūķu pilsēta Čiekure, ko arī apmeklējām. Vēl pabijām Pasaku mežā un  Atrakciju laukumā.

Apbrīnu izraisīja priežu dižsils, kurā majestātiskajiem kokiem mūža ilgums tuvojas 300 gadiem. Meža varenību palīdzēja skatīt viens no dižākajiem koka skatu torņiem Latvijā, kas stalti pacēlās virs priežu galotnēm.

Tā kā skolēni bija ļoti uzmanīgi un lasīja uz stendiem norādes, ka mežā nedrīkst trokšņot, tad Rūķu mežā izdevās arī  sastapt  “dzīvus” pasaku tēlus: rūķus.

Uz Pasaku mežu gājām pa Zvaigžņu taku vai Sprīdīša taku, kur aplūkojām skulptūrās atveidotus pasaku un rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņus – Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm.

Kad kājas jau bija nosoļojušas apmēram 4 km, atpakaļ devāmies ar Pasaku bānīti.

Klases audzinātāja Ksenija Siliņa

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.