LKK konkursa Kurzemes reģiona kārtā 1.vieta!

Š.g. 29.novembrī norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa 2022–2023 “[Jaunība un] pretstāve kultūras kanonā un laikmetīgajā mākslā” Kurzemes reģiona atlases kārta, kurā 12.b klases komanda izcīnīja godpilno I vietu un kvalificējas tālākai dalībai jau valsts mēroga finālā Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Gaismas pils” telpās. 

2022./2023. mācību gadā kultūras kanona konkursa tēma ir „[Jaunība un] pretstāve kultūras kanonā un laikmetīgajā mākslā”. Konkursa mērķis ir padziļināt jauniešu izpratni par Latvijas kultūras kanonā iekļautajām kultūras norisēm un notikumiem, attīstīt prasmes diskutēt par kultūras un mākslas nozīmi sociāli, politiski, ekoloģiski un ekonomiski nozīmīgu jautājumu risināšanā, kā arī stiprināt jauniešu priekšstatus par iespējām mākslas valodā apliecināt noteiktas vērtības un virzīt sabiedrības attīstībai nozīmīgas pārmaiņas. 

Citādas skolas komanda pārsteidza žūriju ar savu vienlaikus strukturēto uzstāšanos, kurā prasmīgi savija kopā sākotnēji dažādās kultūras vērtības ar vienotu laikmetīgās mākslas kontekstu un problemātiku, vadot skolas mēroga diskusiju par mākslas spēju ietekmēt sabiedrības nostāju aktuālos jautājumos un morāli, un demonstrēja savu prasmi praktiski darboties, adaptējot “senlaiku vērtības jaunās skaņās”, proti, īstenojot meistarklasi skolas simtgades svinību ietvaros “Repo Raini”, tādejādi aktualizējot jauniešu vidū gan skolas vārdā, gan kultūras kanonā iekļautā dzejnieka Raiņa dzeju laikmetīgā izteiksmes formā, veidojot stilizētus repa stila priekšnesumus. 

Sagatavoja Ilze Karazina, Kultūra un māksla skolotāja. 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.