Lomu spēle angļu valodā “Tiesas prāva”

Lomu spēle angļu valodā “Tiesas prāva”

15.maijā 12.b klases skolēni un viņu audzinātāja Jolanta Klamere kopā ar angļu valodas skolotāju Gintu Latišu viesojās Kurzemes Apgabaltiesā, kur izspēlēja lomu spēli par godu un cieņas aizskaršanu angļu valodā. Tiesas process norisinājās īstā tiesas sēžu zālē un tiesas procesu vēroja Kurzemes Apgabaltiesas priekšsēdētājas vietniece Linda Vēbere. Skolēni biji īpaši gatavojušies šim notikumam angļu valodas stundās – kopā ar savu angļu valodas skolotāju izanalizējuši juridiskos terminus un iejutušies dažādās lomās – kā prasītāji, atbildētāji, advokāti, tiesneši un liecinieki. Kurzemes Apgabaltiesas tiesnese Linda Vēbere pēc lomu spēles pastāstīja par tiesu sistēmu Latvijā, kā arī izstāstīja, ka Latvijā tiesnesim ir trīs simboli – zvērests, ko tiesnesis nodod Latvijas valsts prezidentam pirms iecelšanas amatā, mantija, ko tiesnesis velk uz katru tiesas sēdi, kā arī amata zīme, kas ir zelta krāsā ar Latvijas valsts ģerboni. Vēlāk tiesnese parādīja skolēniem kameras, kurās uzturas krimināli sodāmas personas pirms tiesas procesa. Skolēni guva lielisku pieredzi un šis piedzīvojums paliks atmiņā uz mūžu.

Sagatavoja skolotāja Ginta Latiša

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.