Mācību ekskursija uz Zinātnes un tehnoloģiju muzeju ”Kurzemes Democentrs” Ventspilī

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Vieta: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1, Ventspilī

Laiks: No 2017. gada 10. novembra pulksten 14.30 līdz 16.50

Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 8.c, 9.a, 9.c un 9.d klases skolēni – 26

Mērķi:

1. Sniegt skolēniem zināšanas par Kurzemē ražotiem tehnoloģiskiem produktiem un karjeras

iespējām.

2. Ar radošas darbnīcas un interaktīvas ekspozīcijas palīdzību veicināt jauniešu interesi par

tehnoloģijām un ietekmēt karjeras izvēli par labu inženierzinātnēm un dabas zinātnēm.

ATSKAITE

Ventspils Zinātnes un tehnoloģiju muzejā “Kurzemes Democentrs” skolēni piedalījās uzņēmuma pārstāves Egitas Želves vadītajā tehniski radošajā darbnīcā “Veiksmīgais lauksaiminieks”. Lielākajai daļai skolēnu ļoti patika piedalīties spēlē, saskatīt gatava algoritma lietojumu un apgūt programmēšanas pamatprincipus un valodu.

Prezentācijas laikā skolēni uzzināja par mācību un karjeras iespējām IT nozarē, nonāca pie secinājuma, ka tā ir perspektīva nozare un tāpēc jau skolā labi jāapgūst tehniskie mācību priekšmeti.

Visiem ļoti aizraujoša likās interaktīvā ekspozīcija par klimata pārmaiņām. Skolēni darbojās, smējās, salīdzināja, jautāja un diskutēja. Bija jūtams, ka mūsdienu jaunieši daudz labāk apgūst zināšanas ar tehnoloģiju palīdzību, pašiem darbojoties un izsecinot. Daudzi nosolījās turpmāk vairāk domāt par dabu, mainīt ieradumus un dzīvot ekoloģiskāk.

Sagatavoja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate