Meistarklase “Medijpratības nozīme karjeras veidošanas aspektā”

Meistarklase “Medijpratības nozīme karjeras veidošanas aspektā”

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Vieta: LBJC “Vaduguns”, Kungu iela 7, Liepāja

Laiks: 2018. gada 28. martā no pulksten 14.00 līdz 16.00

Dalībnieki: Liepājas pilsētas vispārizglītojošo skolu 7. – 12. klašu skolēni – 55

Mērķis un uzdevumi:

  •  Jauniešu izglītošana par medijpratības nozīmi turpmākās karjeras attīstībā.
  • Skolēnu kritiskās domāšanas un medijpratības līmeņa noskaidrošana.
  • Uzdevumi iegūto zināšanu praktiskai pielietošanai.

Meistarklasi vadīja bērnu tiesību aizsardzības inspektore Inga Dobele. Sākumā jaunieši iepazinās ar pasākuma norisi un sasniedzamajiem mērķiem. Tad sekoja informācija par to, ka internets var būt gan draugs, gan ienaidnieks, par sociālo tīklu lietošanas plusiem un mīnusiem. Ieteikumi, kādu informāciju par sevi var / nevajadzētu ievietot internetā, saruna par kritiskās domāšanas un izglītības nozīmi ziņu portālu un citu elektronisko mediju lietošanā un satura izvērtēšanā. Minot konkrētus piemērus, lektore akcentēja šo zināšanu nozīmi turpmākās karjeras attīstībā. Tad sekoja praktiskā daļa skolēnu medijpratības līmeņa noteikšanai un īsa risinājumu saraksta izveide. Jaunieši diskutēja par reāliem piemēriem interneta vidē un nostiprināja iegūtās zināšanas situāciju spēlē par drošību internetā. Nobeigumā skolēni atzina, ka daudz no dzirdētā jau zinājuši, taču bija arī jaunas lietas, īpaši iespaidīgi jauniešiem šķita demonstrētie video par iespējamiem bēdīgiem scenārijiem nepietiekamas medijpratības gadījumos. Pasākumu organizēja direktora vietniece izglītības jomā Sigita Stefana.

Sagatavoja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.