Meistarklase “Vedību dziesmas un danči”

4. martā Liepājas Raiņa 6. vidusskolā notika projekta „Latviešu godi Lejaskurzemē – vedību tradīcijas no senatnes līdz mūsdienām” meistarklase „Vedību dziesmas un danči senatnē un mūsdienās”. Projekta vadītāja Daiga Straupeniece dalībniekus iepazīstināja ar pētījumu “Kopīgais un atšķirīgais kāzu norises svinībās Lejaskurzemē”. Rucavas sievas izstāstīja teiku par to, kāpēc Rucavas tautastērpa apakšmalu rotā vien šaura, sarkana svītra, salīdzinot ar nīceniecēm un bārteniecēm. Meistarklasē tika dziedātas kāzu apdziedāšanās dziesmas un ierādīti latviešu deju soļi.

Meistarklasi organizēja Liepājas Raiņa 6. vidusskolas atbalsta biedrība sadarbībā ar Kurzemes Humanitāro institūtu un Liepājas Kultūras pārvaldi.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.