Mēs ĒNU dienā …

Mēs ĒNU dienā …

15. februārī daudzi mūsu skolas skolēni, pat veselas klases neieradās skolā, jo iepazina dažādas profesijas “ēnojot” pilsētas uzņēmumos un iestādēs.
Visjaunākā mūsu skolas “ēnotāja” šogad bija 6. b klases skolniece Agnija Janeka. Viņa iepazina SIA “Lattelecom” Palīdzības dienesta operatora profesiju.
Ļoti aktīvi šogad “Ēnu dienu” aizvadījuši 7. b klases skolēni. Ralfs Kļava apmeklēja dizainera un galdnieka Jāņa Blūma darbnīcu. Paula Smilga ēnoja firmas “Baltic Agro” direktoru Aldi Smilgu. Savukārt Marija Tjagnirjadko un Alise Ilze Grišina – SIA “Liepājas enerģija” direktoru. Alekss Gertneris un Gustavs Dāvids Brečs ēnoja Gaidu Gertneri, kas strādā Liepājas lietišķās mākslas studijā. Patrīsija Preisa ēnoja mūsu skolas skaņu studijas vadītāju Mārci Grīnbartu, bet trīs drosmīgas meitenes – Ērika Kuzņecova, Elīna Jēkabsone un Ieva Dabre ēnoja apsargu Guntaru Līku, kurš strādā firmā “Bigais”.
Arī 8. b klase izrādīja lielu aktivitāti šajā dienā. Marks Grabovskis “ēnoja” vadošo komunikācijas tīklu kabeļu tehniķi SIA “Citrus solutions”. Renārs Vera un Toms Kulinskis  dienu pavadīja A/S UPB, Edgars Kupšis, Arturs Ozols un Daniels Špaks – SIA “DZD auto”, Evelīna Rubeze un Ieva Veinberga iepazina friziera profesiju tirdzniecības centrā “XL Sala”.

8.c klase “Ēnu dienas” ietvaros apmeklēja SIA LSEZ “DUNA” – kravu pārkraušanas terminālu Liepājas ostā, kur kopā ar Mārtiņu Pūri apskatīja teritoriju un uzzināja daudz interesanta par uzņēmuma darbību. Katrīna Buša šajā laikā aizvadīja saspringtu dienu “ēnojot” domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu.
9. c klases skolniece Kristiāna Mame iepazina ģimenes ārstes Vijas Stepanovas ikdienu, Airita Birze pabija frizētavā “Skaistuma kabata”.
10. b klases skolniece Elīna Grudule dienu pavadīja dzīvnieku patversmē “Lauvas sirds”, Vendija Šneidere – SIA “Liepājas enerģija”. Elīna Šņore Liepājas Reģionālajā slimnīcā iepazinās ar vecmātes un bērnu ārsta profesiju. Kristers Adamaitis “ēnoja” Liepājas POP/ROK SKOLA vadītāju Gintu Purgaili, , Roberts Strēlis – SIA “Blue Shock Race” darbiniekus, vēl šīs klases skolēni pabija Liepājas teātrī, fitnesa klubā

un SIA “Liepājas ūdens”.
11. b klases meitenes Madara Mežģirte, Megija Garoza un Signe Šmiukše Liepājas pilsētas domē “ēnoja” domes priekšsēdētāja vietnieku Vilni Vitkovski, kā arī sabiedrisko attiecību un apmeklētāju pieņemšanas centra speciālistus.

Daudzi jaunieši secina, ka nākotnē vēlētos strādāt iepazītajā profesijā, taču vēl daudz jāmācās. Citi sapratuši, ka tādu profesiju neizvēlētos, taču bija interesanti to iepazīt.
“Ēnošanai” jaunieši:

  1. individuāli pieteicās mājas lapā www.enudiena.lv,
  2. atsaucās Izglītības pārvaldes uzaicinājumam,
  3. personīgi uzrunāja interesējošo speciālistu vai uzņēmumu.

 

Varbūt nākošajā gadā uzdrošināsies arī TU?

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.