Meža karjeras dienas kopā ar mežinieku Pēteri Stepiņu

Meža karjeras dienas kopā ar mežinieku Pēteri Stepiņu

Lai izglītotu 8. – 12. klašu skolēnus par karjeras iespējām meža nozarē, AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Valsts Izglītības attīstības aģentūru piedāvāja skolām šajā mācību gadā iespēju uzaicināt pie sevis mežinieku Pēteri Stepiņu ar īpašu Meža karjeras dienas programmu. Meža karjeras dienas mūsu skolā notika 22. un 23. februārī, kurās piedalījās 9.b, 9.c un 8.b klašu skolēni.

Pēteris Stepiņš pastāstīja par izglītības iespējām LLU un Ogres Meža tehnikumā, kurās iespējams apgūt labi apmaksātas profesijas un nodrošinātas ar darbu. “Latvijas valsts meži” it trešais vērtīgākais uzņēmums aiz “Latvenergo” un “Swedbanka”.

Pēteris Stepiņš pastāstīja, ka Latvijā mežus iestāda divas reizes vairāk, nekā nocērt. Pasākuma laikā viens no skolniekiem tika ietērpts meža izstrādes strādnieka formā, un Pēteris Stepiņš pastāstīja kāda katrai formas daļai ir nozīme. Tika demonstrēta jaunākā meža tehnika: ar akumulatoru darbināms ekoloģisks motorzāģis, jo neizdala izplūdes gāzes.

Pasākuma vadītājs demonstrācija arī, kā no vienkāršiem 1m gariem dēļiem var uzbūvēt tiltu.

Informāciju sagatavoja: skolotājs Aivars Blūms

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.