Mums ir “Enerģiskākā pašpārvalde”

18. aprīlī Raiņa 6. vidusskolā draudzīgā un darbīgā gaisotnē aizritēja Liepājas skolēnu pašpārvalžu diena “Esi līderis!”, ko organizēja Liepājas skolēnu dome. Pirmo reizi tika nominētas arī labākās Liepājas skolēnu pašpārvaldes.

Pašpārvalžu dienā piedalījās vairāk nekā 100 skolēnu aktīvisti no vispārizglītojošām un profesionālās izglītības iestādēm, lai aktīvi apmainītos ar jaunām idejām gan radošajās darbnīcās, gan uzklausot bijušos Liepājas skolēnu Domes aktīvistus, pilsētas jaunos līderus un uzņēmējus.

Izvērtējot pašpārvalžu iesniegtās videoprezentācijas „Mēs esam tāda pašpārvalde..”, tika nolemts pieškirt sešas nominācijas. Par “Radošāko pašpārvaldi” tika atzīta Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas komanda, tituls “Komandas darba pašpārvalde” tika Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolai, “Idejām bagātākā pašpārvalde” – J.Čakstes 10. vidusskolai, “ Draudzīgākā un atvērtākā” – Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai, “Enerģiskākā pašpārvalde” – Raiņa 6. vidusskolai, “Iniciatīvākā” – Liepājas Valsts tehnikumam. Galvenie vērtēšanas kritēriji bija jauni, interesanti pasākumi, labās prakses piemēri, sadarbība ar administrāciju un citas novitātes.

Pašpārvalžu radošajās darbnīcās piedalījās deviņas izglītības iestādes. Dizaina un mākslas vidusskola bija sagatavojusi darbnīcu “Atraisi prātu un ļauj vaļu krāsām”, kurā katrs varēja izveidot nelielu suvenīriņu sev par piemiņu no šī pasākuma. Savukārt DALP 5. vidusskolas Skolēnu Padomes darbnīcas atslēgas vārdi: atklātība, uzticība, spēja saprast un uzklausīt, komanda, saliedētība. PIKC „Liepājas Valsts tehnikuma” pašpārvaldes dalībnieki sagatavojuši asprātīgu „ Riču raču”, kurā tiks uzdoti jautājumi par Liepāju (pasākumiem, koncertiem, utt.), pašpārvalžu darbību skolā un ārpus tās.

Desmito prezentāciju par tēmu „Kāpēc ir vērts darboties pašpārvaldē?” bija sagatavojis LiepU projektu vadītājs un topošās “Jauniešu mājas” projekta vadītājs Atis Egliņš-Eglītis.

Jaunais uzņēmējs Mārtiņš Gineitis lekcijā „Izaicini problēmas!” rosināja jauniešus padomāt, kā radoši risināt ikdienas problēmas, dalījās pieredzē par uzņēmējdarbību.

Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības “Jauniešu māja” vadītāja Vineta Bērziņa iepazīstināja ar topošo projektu un aicināja jauniešus uz mājas būvniecības sākuma svinīgo atklāšanu 25. aprīlī.

Pašpārvalžu dienu paši jaunieši vērtēja kā izdevušos pasākumu un bija vienisprātis, ka šī tradīcija reizi gadā turpināma.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.