Mūsu skolā atklāj Baltijas valstīs lielāko 3D printeru klasi

Mūsu skolā atklāj Baltijas valstīs lielāko 3D printeru klasi

Trešdien, 19.aprīlī, Liepājas Raiņa 6.vidusskolā atklāja Baltijas valstīs lielāko 3D printeru klasi, kurā atrodas deviņi 3D printeri, divas 3D modelēšanas heptiskās ierīces un divi skeneri00 3D attēlu iegūšanai, kā arī nodrošināts 3D drukas materiāls nākamajiem diviem gadiem. Pateicoties īpaši aprīkotai skolas telpai, turpmāk skolēni varēs gūt profesionālas iemaņas telpisku objektu modelēšanā, kā arī izdrukāt reālus trīs dimensiju funkcionālus un ikdienā lietojamus prototipus un priekšmetus.

Kā atklāšanā norādījā Liepājas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks: “Liepāja arvien pārliecinošāk veidojas par Kurzemes reģiona izglītības centru ar kvalitatīvu un daudzveidīgu piedāvājumu – no pirmsskolas līdz profesionālajai un augstākajai izglītībai. Tas ir  nepārtraukts process vairāku gadu garumā, lai pilnveidotu izglītības procesa daudzveidību un kvalitāti, respektējot tradīcijas un ieviešot modernās  informācijas tehnoloģijas.  Ir jāapgūst jaunas prasmes, lai informācija pārtaptu par kompetencēm un  zināšanas vienā nozarē radītu par izpratni  lietu un parādību veselumā.

Bijām pirmā pilsēta, kas veiksmīgi īstenoja elektronisko skolēnu reģistrāciju, modernās tehnoloģijas aktīvi tiek izmantotas ikdienas  mācību procesā. Šodien speram soli tālāk un Liepājas Raiņa 6.vidusskolā atklājam Baltijas valstīs lielāko 3D printēšanas klasi. Tā dos iespēju skolēniem latviešu valodas, matemātikas un eksakto mācību priekšmetu apguvē izmantot modernas tehnoloģijas un padarot mācīšanos radošāku un interesantāku.”

Savukārt Liepājas Raiņa 6.vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš norādīja: “Šodien skolēnu digitālas prasmes ir viņu modernā rakstītprasme un lasītprasme. Lai izglītība veicinātu inovācijas un izaugsmi, skolām ir jābūt aprīkotājam ar nākotnes tehnoloģijām. Ar šo 3D printeru klasi ceram palielināt skolēnu interi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un rasēšanu, jo spēsim piedāvāt apmācību, kas sākas ar digitālo modelēšanu un noslēdzas ar priekšmetu digitālu ražošanu. Ceru, ka 3D printeru klase sekmēs arī  sadarbību starp dažādām Liepājas izglītības iestādēm, palielinot izglītības kvalitāti Liepājā.”

Iegādājoties deviņus 3D printerus, Liepājas Raiņa 6.vidusskola ir izpildījusi nosacījumus, lai kļūtu par “MakerBot Starter Lab”. Liepājas Raiņa 6.vidusskola ir pirmā vidusskola Skandināvijā un Centrāl un Austrumeiropas valstīs, kura saņems  “MakerBot Starter Lab” statusu. MakerBot Eiropas, Tuvo austrumu un Āfrikas reģiona vadītājs Valtentīns Storcs (Valentin Storz) atklāšanas pasākumā norādīja: “Liepājas Raiņa 6.vidusskola un Liepājas Dome ir parādījusi izcilu piemēru daudzām Eiropas valstīm, ka izglītībai ir jāskrien vienā tempā ar tehnoloģiju attīstību laikā, kad pasaules vadošie ekonomisti norāda – 65% no skolniekiem, kuri uzsāk mācības, strādās jauna veida darbus, kas šobrīd vēl neeksistē. Industrijas 4.0 ieviešanā nav lielas vai mazas valstis, bet ir ātras un lēnas valstis. Ir patiess prieks redzēt, ka Liepāja un Latvija ar darbiem pierāda, ka vēlas būt ātra valsts un būt piemērs citām valstīm reģionā.”

Savukārt uzņēmuma “Baltic3d.EU” pārstāvis Didzis Dejus klātesošajiem sacīja: “Piecu gadu laikā vairumam pasaules izglītības iestāžu būs 3D printeri, bet būs skolas, kurām pēc pieciem gadiem būs ievērojama pieredze šo tehnoloģiju izmantošanā izglītības procesā. Mēs katrs kā vecāki saviem bērniem vēlamies labāko izglītību. Tāpēc mēs lūkojamies uz skolām, kurās ir progresīva skolas vadība, jaunas tehnoloģijas, tehnoloģijas atbalstoši skolotāji. Šis ir izcils piemērs, kā skola un pilsētas vadība redz modernu izglītību. Taču mēs nevaram visu prasīt tikai no skolas un skolotājiem. Tāpēc mēs kā 3D industrijas pārstāvis uzsākam jaunu projektu, kura ietvaros savienosim Baltijas valstu izglītības iestādes, kurām ir 3D printeri, radot kustību, kuras ietvaros skolēni un skolotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas varēs komunicēt un mainīties ar pieredzēt 3D printera izmantošanai izglītības procesā. Redzam Liepājas 6.vidusskolu kā vienu no galvenajiem sadarbības partneriem, kas ar savu piemēru ievērojami sekmēs Latvijas skolotāju izpratni un prakses iegūšanu, izmantojot digitālo modelēšanu un 3D printerus mācību procesā.”

Lai izveidotu Baltijā lielāko 3D printēšanas klasi, ir noslēgts līgums ar SIA “Baltic3d.EU”  par EUR 37 145,00. Noslēgtais līgums paredzēja iegādāties mācību klases aprīkojumu – 3D printēšanas, 3D skanēšanas un 3D modelēšanas aprīkojuma komplektu un mācību materiālus.

Uzņēmums “Baltic3d.EU” atrodas Rīgā un Grobiņā un tas ir Baltijā lielākais 3D printēšanas tehnoloģiju centrs.

 

 

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.