Muzikālā video saruna “Bungu Bunkurs”

Mūsu skolas skolēni mūzikas stundu ietvaros piedalījās mūziķa Rūdolfa Dankfelda video sarunā, kas tapusi sadarbībā ar teātra režisori Lauru Grozu. Nodarbība “Bungu Bunkurs” ļauj ieskatīties intriģējošā un noslēpumainā vidē pagrabstāvā, kurā mīt dažādi sitamie instrumenti no tuvām un tālām zemēm, kas klusi un pacietīgi gaida mūzikas piedzimšanas brīdi, kad atkal tiks celti virszemē – uz koncertzāļu skatuvēm, lai piedalītos mūzikas radīšanas burvībā.

Ļoti interesanti, mūsdienīgi, vienkārši un saprotami! Lūk dažas skolēnu atsauksmes:

Leijs Henrijs Augustins Žaks, 6.a klases skolēns

Man vislabāk patika tas, ka viņš parādīja visus tos eksotiskos sitaminstrumentus kā guiro un marakasa.Viņam arī ir ļoti līdzīga mūzikas stila izpratne kā man un es no tā ļoti iedvesmojos. Man patīk tas, ka viņš arī grib citiem iemācīt tik kolosālu instrumentu tā, lai citi to arī var izbaudīt.

Treimanis Artūrs, 5.a klases skolēns
Uzzināju, ka ciltis Āfrikā senāk izmantoja bungas lai sasauktos. Uzzināju, ka  stundu spēlējot bungas var nodedzināt 400-600 kalorijas. Gongu izmanto Ķīnā. Visinteresantākās no sitamajiem instrumentiem bija kastaņetes kas atgādina vergu važas.

Rūtens Deivids Kristiāns, 9.a klases skolēns
Skatoties video, man patika, tas, ka nedeva tikai mūziku kā piemēru, tā vietā, katram instrumentam, izstāstīja tā vēsturi un izcelsmi, kā arī dažus citus faktus, kurus es nekur citur nebūtu uzzinājis.

Mūzikas instruments, kas man šķita visneparastākais ir metāla kastaņetes. Šādu instrumentu redzu pirmo reizi savā dzīvē, redzot tā izskatu vai uzbūvi, mani vispār pārsteidz fakts, ka kaut kas tāds vispār var tikt lietots mūzikas radīšanā. Kā arī mani ieinteresēja tā vēsture un saistība ar vergu atbrīvošanu.

Gailīte Una, 8.a klases skolniece
Man patika, ka viņš parādīja daudzus sitaminstrumentus un to skaņas. Man patika uzdevums, kuru varēju pati izmēģināt. Manuprāt, viņš informāciju pasniedza aizraujošā veidā, jo man nebija garlaicīgi. Visinteresantākais instruments man likās templbloks, jo pirmo reizi to dzirdēju un redzēju.

Pasākumu finansē programma “Latvijas skolas soma”.

Mūzikas skolotājs Andris Mockus

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.