Nacionālais lugu konkurss

Līdz 2012. gada 6. martam izsludina III Nacionālo lugu konkursu bērniem un jauniešiem, ko organizē Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” un Latvijas Rakstnieku savienība ar LR Kultūras ministrijas, Valmieras Viestura vidusskolas, Tautas teātra „Sprīdītis” un Latvijas Sarkanā Krusta Valmieras komitejas atbalstu.
Lugu konkursa devīze – „Plaši atvērtām acīm pasmiesimies vai paraudāsim”.
Konkursā piedalīties aicināti visu Latvijas skolu un augstskolu jaunie autori (visu līmeņu Latvijas mācību iestāžu audzēkņi).
Konkursā tiks vērtētas visu žanru un stilu viencēliena lugas un izrāžu scenāriji, kuri varētu būt piemēroti iestudēšanai bērnu un jauniešu, skolu un studentu teātros.
Darbi jāiesūta elektroniski, Latvijas Rakstnieku savienības dramaturģijas konsultantam Dainim Grīnvaldam (tel.: 25505399) pa e-pastu drama@latnet.lv Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu līdz 2012. gada 6. martam (ieskaitot).
Konkurss norisinās divos posmos. Izvērtējot pirmajai kārtai iesniegtos darbus, ne mazāk kā 15 veiksmīgāko darbu autori divu nedēļu laikā saņems individuālas konsultācijas Latvijas Rakstnieku savienībā Rīgā. Pēc tam autoriem tiks dots laiks savu darbu pilnveidošanai gan literāri, gan adaptējot bērnu un jauniešu teātru vajadzībām un iespējām. Otrajā posmā notiks jau pilnveidoto darbu vērtēšana.
Veiksmīgāko konkursa 2. posma darbu autori tiks uzaicināti uz V Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivālu „…un es iešu un iešu!” Valmierā 2012. gada 20.-21. aprīlī. Konkursa uzvarētāji saņems balvas un tiks uzaicināti uz jauniešu radošo vairāku dienu semināru „Aicinājums” vasarā.
Ne mazāk kā trīs veiksmīgākie darbi nākamajā teātra sezonā tiks piedāvāti iestudēšanai un iekļaušanai VI Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāla „…un es iešu un iešu!” programmā 2013. gadā, kā arī ierakstīti CD formātā un izplatīti interesentiem.
Informācijas avots: http://www.haritas.lv/

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.