Neformālas aktivitātes pašizaugsmei

“PuMPuRS” jauniešu iniciatīvas projekta “Skolas dzīve – dzīves skola 2” ietvaros trīs nedēļas dienas tika veltītas sevis izzināšanai un pilnveidošanai.

6. novembrī jaunieši neformālā gaisotnē kopā ar līdzpārvaldes skolotāju Sigitu Stefanu darbojās kopīgās spēlēs un aktivitātēs, iepazīstot sevi un citus nestandarta situācijās un lomās. Dienas noslēgumā jaunieši tikās ar dabas dziednieku Gunāru Narbutu, kurš piedāvāja iepazīties ar Tibetas trauku dziedinošo skanējumu. Katrs varēja izmēģināt trauku skandināšanas prasmi, pētīt skaņu iedarbību uz ķermeni un vienkārši relaksēties. Jauniešu atziņa pēc iepazīšanās ar alternatīvo un relaksējošo metodi, bija pārliecība, ka skaņu iedarbība ir ļoti spēcīga, nomierinoša un vajadzīga ikdienā.

Savukārt 7. novembrī jaunieši tikās ar dramaturģi Sandiju Santu, lai iepazītos ar dažādiem aktiermeistarības paņēmieniem, uzzināja, kā vieglāk iejusties kādā lomā pirms uzstāšanās. Vērtīgākā bija nodarbības otrā daļa, kurā jaunieši mācījās, kā uzrakstīt scenāriju jebkuram pasākumam. Tā kā 12. decembrī esam ieplānojuši labdarības koncertu, tad šīs mācības bija ļoti vērtīgas, jo iepazināmies ar dažādiem paņēmieniem, kā uzrakstīt labu scenāriju.

8. novembrī jauniešiem bija iespēja kopā ar personības izaugsmes kouču Intu Santu iepazīt 9 eneagrammas tipus, kas var palīdzēt saprast cilvēkus sev apkārt, tādējādi veicinot pozitīvu rezultātu komandas izaugsmē.

Neformālās izglītības dažādās metodes palīdz jauniešiem vairāk iepazīt ne tikai vienam otru, bet arī iemāca dažādus paņēmienus, kā strādāt ar sevi stresa situācijās, tā veicinot savu pašizaugsmi.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.