Panākumi Frankofonijas dienas pasākumā

Frankofonijas diena tiek rīkota visā pasaulē, tā pulcina franču valodas pratējus un visus, kas interesējas par Franciju un tās kultūru. 21. martā klubā „Fontaine Palace” Liepājas Universitātes rīkotajā Frankofonijas dienas pasākumā, kuru šogad vadīja arī mūsu skolas absolvente, Liepājas Universitātes studente Sintija Leigute, interesenti varēja vērot studentu un skolēnu radošos priekšnesumus, kurus vērtēja žūrija: Liepājas Universitātes pasniedzējas Inga Bliska, Inese Veisbuka un Franču valodas metodiskās apvienības vadītāja Jolanta Atmata. Priekšnesumus franču valodā bija sagatavojusi Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Skrundas vidusskola, Aizputes vidusskola, Liepājas Universitātes studiju programmas „Eiropas valodu un kultūras studijas” studenti un arī mūsu skolas skolēni.

Teātra uzvedumu konkursā nomināciju „Poētiskākais priekšnesums” ieguva mūsu skola ar skeču „Rose” (veltījums beļģu dzejniecei un tulkotājai Rozei Marijai Fransuā, kura raksta arī latviešu valodā). Izrādē piedalījās 12.a klases skolnieces Anna Beāte Ozola un Zane Kadiķe, 11.a klases skolnieki Amanda Griniece, Lāsma Aina Segliņa, Ivo Jēkabs Stūrmanis un 11.b klases skolniece Arta Ieva Svolaka. Lielu darbu izrādes tapšanā ieguldīja Zane Kadiķe, veidojot prezentācijas video.

Frankofonijas dienas ietvaros Liepājas skolēnu zīmējumu konkursā par franču dziesmu tematiku 1. vietu ieguva mūsu skolas 12.a klases Zanes Kadiķes veidotā ilustrācija Gérard Lenorman & Zaz dziesmai „La ballade des gens heureux” (Laimīgo cilvēku balāde). Mūsu skolas 11.a klases skolnieces Kitija Rozes ilustrācija ieguva atzinību par oriģinalitāti.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.