Par “Exchanges for All” projektu izaicinājumiem krīzes laikā

“Exchanges for All” katra gada maijā un septembrī organizē starptautiskas nometnes, kurās piedalās arī mūsu skolas 8. klašu skolēni.

 Jau martā “Exchanges for All” skolu tīkls atcēla 5 starptautiskas nometnes, kurām bija jāsākas 12. maijā, un kurās bija paredzēts tikties ap 300 jauniešiem un viņu skolotājiem no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Zviedrijas.

Divām no šīm nometnēm bija jānotiek Latvijas ostas pilsētā  Liepājā, bet arī tās pagaidām ir atliktas līdz septembrim, taču arī tad tās var nenotikt.

Tīkls apstiprinājis daudz jaunu projektu

“Exchanges for All” nesen tika apstiprināti vēl 3 projekti, kopā 9 papildu nometnēm.

2 skolas no Dānijas Guldborgsund pašvaldības kopā ar Gargzdai Minijo proģimnāziju Lietuvas Klaipēdas rajonā ir koordinatori pieteikumiem, kuri, 6.-10. janvāra gatavošanās sapulces rezultātā Guldborgsund pilsētā, bija nosūtīti uz Nordplus Junior.

Dotācijas segs nometnes kā septembrī, tā arī 2021. gada maijā. Sapulcē, kuru apmeklēja 25 skolotāji no 8 dažādām valstīm, bija izstrādāta virkne kopīgu pieteikumu Eiropas Savienības Erasmus+ programmai, no kuras drīzumā gaidāma atbilde.

Pieteikumi galvenokārt attiecas uz 2021./22. mācību gadu, un sadarbībai, kā arī iesaistīto skolu ikgadējam plānošanas darbam tā būtu liela priekšrocība, ja būtu iespējams īstenot un iegūt šādu ilgtermiņa pārskatu.

 

Exchanges for All ir mācījies no Drums for Peace tīkla

Daudzus gadus “Exchanges for All” koordinators Bo Otterstrom darbojas kā starptautiskais konsultants kultūras namā Guldborgsund pilsētā, kā arī no 2009. līdz 2014. gadam vadīja vietējo KulturKlash-Festival, kur starptautiskas nometnes bija integrēta programmas daļa.

Daudzi jaunieši no pilsētām pie Baltijas jūras, kā arī no citām Eiropas valstīm, ir piedalījušies šajos pasākumos un tur iepazinušies ar Drums for Peace tīkla līderiem, kuri tagad arī ir iesaistīti skolu sadarbībā.

 

“Do you remember me?” un starptautiskais izaicinājums “My European Friends”

Darbnīcu vadītāji dotajā brīdī ir ļoti aizņemti, izstrādājot interesantus un aizraujošus veidu, kā pasniegt mākslu tiešsaistē, 11. maijā 16:00 – 18:00 (DK laiks) Facebook tiks uzsākts jauns projekts – izaicinājums “My European Friends”.

Tas ir lūgums jauniešiem radīt jebkāda veida mākslas darbus, ar vienīgo nosacījumu, ka to ir veidojušu vismaz 2 cilvēki no 2 dažādām valstīm.

Pat, ja esam ieslēgti mājās un mums jāuztur distance vēl ilgu laiku, joprojām ir svarīgi domāt par pasauli mums apkārt, tāpēc “Exchanges for All” piedāvā visiem iepriekšējo projektu dalībniekiem sakontaktēties vienam ar otru un pajautāt “Do you remember me?”.

Plan B – online apmaiņas līdz septembrim

5 nometnes ir izplānotas un gandrīz gatavas uzņemt 14 gadīgus skolēnus septembrī, ja tas būs iespējams saistībā ar Covid-19 krīzi.

Ja tas nebūs iespējams, tad milzīgs tiešsaistes Plāns B saliks skolu 8. klases no 3 dažādām valstīm kopā ar 3 darbnīcu vadītājiem no Drums for Peace konkrētas nedēļas laikā, bet jau daļu no šīs idejas varēs izbaudīt 11. maijā sociālajos tīklos.

Turpmāka informācija no post@arttrain.dk  www.arttrain.dk vai

https://www.facebook.com/exchangesforall

 

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.