Par svarīgāko karjeras izglītībā 2018./19. mācību gadā

Viens no nozīmīgākajiem mūsu skolas rīkotajiem karjeras izglītības pasākumiem arī šogad bija nu jau par tradīciju kļuvusī izglītības iestāžu izstāde “Kur mācīties tālāk ?”, kas otro gadu pēc kārtas februāra sākumā norisinājās Liepājas Latviešu biedrības namā. Šogad izstādē piedalījās 25 profesionālās un augstākās izglītības iestādes, un to apmeklēja vairāk par tūkstoti Liepājas pilsētas un apkārtnes skolu 9. – 12. klašu skolēnu.

Arī mūsu skolas skolēnu Ēnu dienas aktivitātes šogad guva lielu rezonansi pilsētas un pat valsts mērogā. Ēnot profesionāļus viņu darba vidē vistālāk bija devusies 11. a klases skolniece Ilze Baumgarte, kura kopā vēl ar četriem skolēniem no dažādiem Latvijas reģioniem stažējās Šveicē, pasaulē lielākajā daļiņu fizikas laboratorijā – Eiropas Kodolpētniecības centrā CERN. Tāpat daudzi jaunieši izmantoja iespēju ēnot Liepājas pilsētas domē, tostarp 10. a klases skolniece Katrīna Buša, kura ēnoja nesen amatā stājušos jauno domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti. Vēl jaunieši bija izvēlējušies vērot skaņu operatora, medmāsas, žurnālista, Coworking, aģentūras “Šarmants” un citu speciālistu darbu.

Nozīmīgu karjeras izglītības darbu ik dienas veic visu priekšmetu skolotāji un klašu audzinātāji. Šoreiz īpaši gribu izcelt divus no viņiem. Sociālo zinību skolotāja Dace Knīse katru gadu 9. klašu skolēniem vada karjeras plāna “Karjeras attīstības un pašvadības prasmju pilnveide” izstrādi un aizstāvēšanu, kā arī koordinē SMU darbību mūsu skolā. Savukārt angļu valodas skolotājs Edgars Grīnis savu stundu ietvaros šogad īstenojis skolēniem reālā dzīvē ļoti noderīgu karjeras izglītības projektu – video izveidošana ar īsu pašprezentāciju angļu valodā, kas īpaši noderēs skolēniem, kuri plāno iekļauties nepazīstamā vidē vai piedalīties starptautiskos projektos.

Klašu audzinātāji aktīvi izmantojuši projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pieejamos līdzekļus un kopā ar savu klašu skolēniem šajā mācību gadā īstenojuši 9 karjeras attīstības atbalsta pasākumus: 12.b – “Zinātnieku nakts 2018”, 5.a,b,c “Mēs gribam, varam, darām”, 7.a, 9.b,c, 10.a,b – “Ekskursijas uz uzņēmumiem”, 9.a, 11.a “Mēs – Latvijas nākotnes profesionāļi”, 8.b – “Tehniski radošās profesijas”, 8.a, 9.a,b,c – “Līderis manī”, 11.b, 12.a – “Skola 2019”. Jāpiebilst, ka šis projekts visā Latvijā turpinās jau trešo gadu un nākošais mācību gads būs noslēdzošais, tāpēc pēdējo pieejamo finansējumu vispirms saņems tie, kuri līdz šim to vēl nav izmantojuši.

Novēlu visiem šī gada topošajiem absolventiem īstenot savus nodomus un pēc iespējas ātrāk atrast savu īsto vietu dzīvē. Pārējiem skolēniem un skolotājiem –  kārtīgu un bezrūpīgu atpūtu. Arī atšķirīga nodarbošanās ir atslodze, tāpēc tiem, kuri vēlas piepelnīties – labu pirmo darba pieredzi vasarā.

Pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.