Pateicības vēstule par darbību “eTwinning Skola” statusā

Esam to 25 Latvijas izglītības iestāžu vidū, kas aprīlī ieguva “eTwinning Skola” statusu. Mūsu skolai tas piešķirts atkārtoti. Oktobra beigās beidzot saņēmām arī oficiālu apliecinājumu statusa iegūšanai“eTwinning Skola” atzinības zīmi, karogu un suvenīrus, kā arī ES Inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas (Mariya Gabriel) pateicības vēstuli.

25 Latvijas izglītības iestādes ir starp tām 2139 iestādēm visā Eiropā, kam eTwinning Centrālais atbalsta dienests šī gada aprīlī uz diviem gadiem piešķīra “eTwinning Skola” statusu, tādējādi novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos eTwinning projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā. Konkursa kārtībā augsto atzinības zīmi piešķīra iestādēm, kurās darbojas aktīvu skolotāju komandas, kas īsteno eTwinning sadarbības projektus, skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību. Covid-19 ietekmē diemžēl nav iespējama oficiāla apbalvošana, kā tas notika iepriekšējos gadus, kā arī uz nezināmu laiku  pārcelts “eTwinning Skolu” forums, tomēr Latvijas eTwinning Nacionālais atbalsta dienests (NAD) cer, ka tas nemazinās skolu prieku un lepnumu par padarīto. Jau pēc nedēļas sešu apbalvoto skolu pārstāvji tiešsaistē pārstāvēs Latviju “eTwinning Skolu” Eiropas līmeņa konferencē, tāpat NAD meklēs iespējas organizēt profesionālās pilnveides pasākumus arī nacionālajā līmenī līdzīgi kā 2018.un 2019.gadā, kad statusu ieguvušās skolas piedalījās īpašās mācībās skolu komandām un notika papildus menitorēšanas aktivitātes.

Eiropas Komisija novērtē skolu ieguldījumu

Vēstulē komisāre pateicas skolas vadībai un skolotājiem par aktīvu darbu eTwinning: “Iegūtais “eTwinning Skola” statuss parāda, ka Jūsu skola ir izmantojusi jaunākos digitālos un radošos rīkus, lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus, atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar citām eTwinning skolām. Šis apbalvojums norāda arī uz Jūsu pūliņiem veicināt pedagogu profesionālo pilnveidi, tādējādi palīdzot pedagogiem uzlabot savas prasmes skolēnu labā.”

eTwinning Skola ieguvēju saraksts

Šogad, trešajā iniciatīvas gadā “eTwinning Skola” statusu pēc rūpīgas atlases uz diviem gadiem saņēma 25 Latvijas vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes (dažas saņem atkārtoti, citas – pirmo reizi):

 • Balvu sākumskola
 • BJC “Rīgas Skolēnu pils”
 • Daugavpils 16. vidusskola
 • Daugavpils pilsētas 20. pirmsskolas izglītības iestāde (saņem pirmoreiz)
 • Daugavpils Saskaņas pamatskola
 • Degumnieku pamatskola (saņem pirmoreiz)
 • Galēnu pamatskola (saņem pirmoreiz)
 • Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija
 • Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskola
 • Lībagu sākumskola
 • Liepājas Raiņa 6. vidusskola
 • Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde ,,Rūķītis” (saņem pirmoreiz)
 • Mārupes Valsts ģimnāzija (saņem pirmoreiz)
 • Mežupes pamatskola
 • Ogres tehnikums
 • Pāles pamatskola
 • Preiļu 1. pamatskola
 • Privātā vidusskola “Klasika”
 • Riebiņu vidusskola (saņem pirmoreiz)
 • Rīgas 2.pamatskola (saņem pirmoreiz)
 • Rīgas Austrumu vidusskola (saņem pirmoreiz)
 • Rīgas Teikas vidusskola
 • Tukuma 2. vidusskola
 • Viduskurzemes pamatskola-attīstības centrs (saņem pirmoreiz)
 • Zemītes pamatskola

Kas ir “eTwinning Skola” statuss?

eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkls 2018.gadā uzsāka iniciatīvu – skolas, kurās darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un papildus skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību, katru gadu var pieteikties “eTwinning Skola” statusam. Lai iegūtu “eTwinning Skola” statusu, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. Skolām statusu piešķir uz 2 gadiem. Apbalvotās skolas saņem “eTwinning Skola” atzinības zīmes, kas apliecina skolas izcilos rezultātus iepriekš minētajās jomās, kā arī papildus mācības skolas pedagogiem. Vairāk par “eTwinning Skola” statusa iegūšanu: https://etwinning.lv/etwinning-skola/

 

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 836 000 skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7000 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.