“Pavasarī absolvents – rudenī students!” arī šogad

Ar pārliecību, ka motivēt un noskaņot vidusskolēnus studijām vislabāk var viņu vienaudži, pazīstamie skolas biedri, iepriekšējā gada absolventi, nu jau dažādu augstskolu 1. kursu studenti, ik gadu rīkojam karjeras attīstības atbalsta  pasākumu “Pavasarī absolvents – rudenī students”.

Šogad šaubījos par šī pasākuma lietderīgumu, jo šā brīža studentu dzīve pandēmijas apstākļos stipri atšķirsies no topošo studentu pieredzes. Taču tad man piezvanīja pagājušā gada absolventes Agnese Aigare un Sofija Segliņa, un jautāja, kad plānoju uzaicināt viņas uz absolventu pieredzes stāstu pasākumu, jo labi atceroties, cik vērtīgs tas viņām šķitis iepriekšējā gadā.

Tā nu ciešā sadarbībā ar Ex 12. a un 12. b klašu audzinājām Daigu Muižuli un Ilutu Bebrekārkli uz pasākumu izdevās saaicināt kuplu absolventu pulciņu – Ēriku Lepeho un  Ilzi Baumgarti (RTU), Aiju Romiju Tīdu (LU), Paulu Kleščovu un Katrīnu Bulu (LSPA), Agnesi Aigari (LU P.Stradiņa medicīnas koledža), Sofiju Segliņu, Kitiju Okmani (RSU LIepājas filiāle), Lauri Baku (LLU), Gintu Driguli un Dāvi Doršu (LJA). Ļoti vēlējās piedalīties arī Edvards Eniņš (NAA), taču nevarēja izbrīvēt laiku.

Absolventi pastāstīja par savu studiju programmu, lielāko pārsteigumu uzsākot studijas, ar kādām grūtībām nācies saskaties un foršāko notikumu šajā mācību gadā. Tad skolēni uzdeva jautājumus. Pasākuma noslēgumā risinājās pavisam neformālas, sirsnīgas sarunas, kur skolotājas vienprātīgi atzina, cik pieauguši un atbildīgi tik īsā laikā kļuvuši viņu nesenie skolēni.

Lūk arī dažas vidusskolēnu atziņas pēc pasākuma – ļoti noderīgi, iedvesmoja, šausmas, cik daudz būs jāmācās, uzzināju daudz jauna, arī gribēšu piedalīties šādā pasākumā nākošgad.

Paldies absolventiem par vērtīgajiem pieredzes stāstiem, atziņām un novēlējumiem! Paldies kuplajam vidusskolēnu pulkam par izrādīto interesi! Paldies direktoram Kārlim Strautiņam par uzrunu un zoom organizēšanu gandrīz 100 dalībniekiem.

Veiksmi visiem vēlot, karjeras konsultante Vineta Muskate (27017734)

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.