Piedalies un veido nākotni!

Mūsu skola ir viena no 14 izglītības iestādēm Latvijā un vienīgā Liepājā, kura apstiprināta dalībai Izglītības attīstības centra (IAC) realizētajā projektā skolēniem “Piedalies un veido savu nākotni!”.
Šobrīd īstenota projekta pirmā aktivitāte – Liepājas pašvaldības dažādu partiju deputātu kandidātu tiešsaistes diskusija. Tās galvenā mērķauditorija – jaunieši, kuri šogad vēlēšanās piedalīsies pirmo reizi.

Pasākuma laikā potenciālie deputāti – Kristīne Niedre – Lathere, (Liepājas partija), Ilze Franka (Jaunā konservatīvā partija), Kārlis Strautiņš (“Kustība “Par!””, “Jaunā vienotība”, “Progresīvie” apvienotais saraksts), Normunds Dzintars (Nacionālā apvienība VL_TB/LNNK), Pāvels Jurs (Politiskā partija “Latvijas Reģionu apvienība”), Pāvels Sereda (“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija) un Madars Jaunarājs – Janvāris (Apvienība iedzīvotāji) diskutēja par projektā iesaistīto jauniešu sagatavotajiem jautājumiem par savu pārstāvēto partiju priekšvēlēšanu programmām.

Paldies par iesaistīšanos projektā 11. klašu puišiem Valteram Tomam Vasermanim, Gustavam Riekstiņam, Deivids Olbačevskis, Kristam Graudužim, Danam Erlendam Grinhagenam, Elvim Fišfeldam un Reinim Kuršim, kurš bija arī diskusijas moderators, un  skolotājām Dacei Knīsei un Sigitai Stefanai par jauniešu atbalstīšanu.
Diskusiju translējām tiešsaistē skolas Facebook kontā, pieejams arī ieraksts, kuram uz doto brīdi ir jau 1400 skatījumu. Skatīt ŠEIT 

Projektā iesaistīto jauniešu atziņas pēc pasākuma:

Reinis Kuršis – Iesaistīšanos projektā nenožēloju. Tā bija lieliska pieredze. Domāju, ka viens no lielākajiem ieguvumiem man bija partiju programmu kārtīga izpēte. Tagad zinu un saprotu, kādi ir kandidātu mērķi un domas.  Bija interesanti arī uzdot viņiem jautājumus par sev interesējošo, paklausīties viņu sakāmajā. Par izniekotu laiku šo nevarētu nosaukt.

Dans Erlends Grinhagens – Ļoti, ļoti labs projekts. Pieredze bija lieliska, redzot ar savām acīm, kā politiķi cenšas atbildēt uz jauniešu interesējošiem jautājumiem. Manuprāt, mums paveicās ar jautājumu uzdošanu un laikā iekļaušanos. Nevienu neveiksmi nebiju
pamanījis. Tagad zināšu, kā labāk pašam veidot partijas programmu, kad pienāks tam laiks.

Deivids Olbačevskis – Esmu ļoti apmierināts ar iesaistīšanos. Bija patīkami redzēt, par kādām sfērām interesējas citi projekta biedri un kādus jautājumus bija sagatavojuši. Esmu daudzas lietas sapratis pēc tikšanās ar deputātiem, un tagad spēšu iet balsot ar lielāku pārliecinātību!

Elvis Frišfelds -Tas bija kas jauns, un to nepavisam nenožēloju, daudz ko iemācījos un tagad došos balsot ar citu skatu uz lietām! Paldies visiem par šo iespēju!

Gustavs Riekstiņš – Sākumā nebiju pārliecināts, vai piedalīties šāda tipa projektā, taču trūka viens cilvēks, un skolotāja mani pieteica. Absolūti nenožēloju, ka piedalījos šāda veida projektā, ieguvu ļoti daudz jaunas pieredzes. Pirmo reizi runāju ar cilvēkiem, kuri stāv blakus mūsu pašvaldības atbildīgajiem. Šī noteikti ir pieredze uz visu mūžu un labs atspēriens pastiprināti pievērsties politikai. Noteikti atbalstīšu arī turpmāk šāda
veida projektus un ar prieku piedalīšos. Tagad ir plašāks un saprotošāks skats uz partijām, taču diemžēl balsot vēl nevaru. Liels paldies projekta veidotājiem par iespēju piedalīties!

Krists Graudužis – Manuprāt, šī bija lieliska iespēja gūt pieredzi šāda tipa pasākumā. Daudz ko iemācījos un lepojos ar savu sniegumu. Radās arī priekšstats par partijām un tagad, dodoties vēlēt, būšu pārliecināts par savu izvēli.

Valters Toms Vasermanis – Neiedomājami vērtīga pieredze. Ne tikai uzzināju kandidējošo partiju nostājas un plānus, bet arī paplašināju savu interesi politikā un tās nozīmi ikdienas dzīvē. Uzskatu, ka šādi pasākumi būtu jārīko biežāk, īpaši jauniešu vidū, jo mēs esam tās jaunās acis, kas būs atbildīgas par pilsētas izaugsmi un attīstību nākotnē. Vai tas būs vienkārši balsojot, vai pašiem veidojot partijas un plānojot pienesumu pilsētai. Izglītība un dziļāka izpratne, kas veido katra pilsoņa izvēli būtu vajadzīga ikvienam vēlētājam.

Projekta mērķis ir stiprināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējību un sociālo un politisko atbildību, īstenojot jauniešu pilsoniskās līdzdalības aktivitātes, izglītojoties par Satversmē noteiktajām demokrātiskām vērtībām un praktizējot pilsonisko līdzdalību pašvaldību vēlēšanu simulācijās un diskusijās par jaunatnes līdzdalību rīcībpolitikas veidošanā.
Dalība projektā rada lielisku iespēju jauniešiem labāk izprast vietējo politiku un apzināt savas iespējas to ietekmēt. Diskusijas par vietējā sabiedrībā nozīmīgiem jautājumiem, partiju priekšvēlēšanu programmu izpēte, tikšanās ar politiķiem un aktīviem jauniešiem no citiem novadiem, vēlēšanu simulācijas skolās, vēlēšanu rezultātu prognožu spēles – tā ir tikai daļa no iecerētajām izzinošajām un azartiskajām aktivitātēm.
Projektu “Piedalies un veido nākotni!” Nr. 2021.LV/NVOF/MAC/024/23 no 2021. gada februāra līdz 2021.gada oktobrim īsteno Izglītības attīstības centrs (IAC). Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#NVOfonds2021 #iacedu

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.