Pieklauvē profesijai!

No 12.-16. oktobrim visās Latvijas skolās tiek atzīmētas Karjeras dienas. Liepājas Raiņa 6.vidusskolā karjeras nedēļa tika atklāta ar pasākumu “Pieklauvē profesijai!”. Pasākuma laikā katrai klasei bija jādodas autogrāfu medībās. Bija doti dažādi 10 profesiju apraksti, pēc kuriem skolēniem bija jāvadās, “jāpieklauvē” pie iestādes vai uzņēmuma durvīm un jāuzrunā attiecīgo profesiju pārstāvji. Satiktās profesijas pārstāvis bija jānointervē un jāizveido kopīgs klases foto. Uzņemtās fotogrāfijas un pasākuma apraksts jāievieto klašu hronikās skolas mājas lapā. Hronikās ievietotie raksti vēstī, ka 6.vidusskolas jaunieši viesojušies tādos uzņēmumos kā “Liepājas papīrs”, “Swedbanka”, viesnīca “Kolumbs”, “Helvita”, “Līva”, Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka, Ātrā frizētava, banka “Citadele”, kafejnīca “Sakta”, “Trīs sivēni”, “Barons Bumbieris”, MPA ”Fortius”, “Tip Top” telefons, “Liepājas Ūdens”, Liepājas Pašvaldības policija, Frizieru serviss u.c.
Liepājas Raiņa 6.vidusskolas kolektīvs vēlas izteikt atzinīgus vārdus tiem Liepājas pilsētas uzņēmumiem un iestādēm, kuri bija pretimnākoši, atvērti un draudzīgi, lai iepazīstinātu mūsu skolas jauniešus ar dažādām profesijām un to nepieciešamajām prasmēm.
Jaunieši novērtēja pasākuma lietderīgu un atzina, ka visnepieciešamākās prasmes profesiju pasaulē ir komunikāciju prasmes, valodu prasmes, prasmes pielāgoties pārmaiņām un elastība.