Piesakies sarunai ar kouču Intu Santu

Piesakies Zoom sarunai ar personīgās izaugsmes treneri (koučs) Intu Santu, rakstot vai zvanot viņai pa tālruņi – 29121884. 

Inta Santa:

Aicinu uz izaugsmi veicinošu sarunu jeb koučingu! Kas ir koučings? Tā ir saruna ar mērķi veicināt koučinga klienta izaugsmi – vai tā būtu kāda konkrēta mērķa īstenošana, paraduma maiņa, skats uz profesijas izvēli, vai personības attīstība.

Oficiālo koučinga jeb izaugsmes veicināšanas definīciju var izlasīt šeit: http://icf.lv/vajag-koucingu/kas-ir-koucings/. Tā ir publicēta starptautiskas, koučus apvienojošas organizācijas “International Coaching Federation” Latvijas nodaļas mājas lapā.

Tomēr ikdienā mēs, izaugsmes veicinātāji jeb kouči, lietojam katrs savu skaidrojumu šim jēdzienam. Nereti mēdz sacīt- cik kouču, tik koučinga definīciju. Piemēram mans variants ir: palīdzēt saprast klientam, kas ir viņa stikla kalns, kas ir tā Saulcerīte, kuru viņš vēlas tā virsotnē ieraudzīt, kura ir kāpšanai piemērotākā nogāze, kāds tam nepieciešams aprīkojums un kādas būs svinības tad, kad virsotne būs sasniegta! Arī maniem klientiem ar laiku rodas savas koučinga definīcijas Kad koučings ir noderīgs? -Tad, kad zini, ko negribi, bet nezini, ko gribi. -Tad, kad zini, ko gribi, tik nezini, kā to sasniegt, -Tad, kad zini, ko gribi un zini kā sasniegt, tikai vēlies to ātrāk, -Tad, kad zini, ko gribi, kā sasniegt to ātri, bet vēlies vēl arī iegūt baudu šai ceļā. Kam un kad koučings neder vai nav vajadzīgs? -Esi no tiem, kuri dzīvo ar pārliecību, ka Tu vienmēr visu zina labāk. -Esi no tiem, kas meklē kādu, kam pažēloties kā dzīvē neiet, bet pats nevēlies uzņemties atbildību par savu rīcību un rīkoties. -Esi no tiem, kuru kāds ir atvedis, lai koučs novērš Tavas problēmas bez vēlmes pašam/pašai ko mainīt -Un ir vēl viens variants- koučings Tev nav vajadzīgs, jo esi no tiem, kuri ļoti labi paši prot sevi sakārtot. Es Tevi apsveicu! Tev piemīt lieliskas spējas! Iespējams, ka Tevī mīt kouča potenciāls un, iespējams, Tu vari apgūt šo profesiju!

Kā notiek koučings? Mūsu tikšanās reizes būs aptuveni 1 stundu gara saruna, kuras laikā es Tev uzdošu jautājumus, sadzirdēšu Tavas atbildes, un atkal uzdošu jautājumus. Jautājumi, kurus uzdošu, būs ļoti vienkārši, bet nereti grūti atbildami. Tie vedīs Tevi ārpus ierastās komforta zonas un ļaus paskatīties uz savu dzīvi no malas. No savas dzīves eksperta pozīcijas. Ik reiz, uzsākot sarunu es Tev jautāšu: “Kas priekš Tevis būs vislabākais rezultāts šodienas sarunai?”. Tādējādi tikai un vienīgi Tu būsi tas/tā, kurš noteiks, pa kuru ceļu Tu dosies un cik cieši pie tā turēsies. Rēķinies, ka Tev noteikti kaut kas būs pēc šīs sarunas jādara, vai jāmaina. Tas ir veids, kā koučings strādā. Saruna būs pilnīgi konfidenciāla un tikai Tavā ziņā būs dalīties vai nedalīties ar šīs sarunas rezultātiem.

Kas ir koučings? Kad izdzirdi vārdu Coaching, kas pirmais Tev nāk prātā?

Kā strādā koučings? Uzskatāmā veidā tiek izskaidrots, kā nokļūt no punkta A uz punkta B, kur punkts A ir šodien, kur atrodies patlaban, B – punkts, kur Tu vēlies nokļūt.

 

Comments:2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.