“Pilsētas medību” rezumē

Ceļā uz inovatīvas skolas koncepta īstenošanu, Liepājas Raiņa 6.vidusskolā 7.septembrī notika ārpusklases mācību process „Pilsētas medības”. Mācību process tika organizēts pilsētvidē, izmantojot fotoorientēšanos, to kombinējot ar mācību satura elementiem no stundu plāna. Piemēram, 7.klases ģeogrāfijas un sociālo zinību stundu ietvaros  skolēni, izmantojot vairākus portatīvos datorus un viedtālruņus, modelēja Eiropas karti spēlē „Seterra”, tādējādi izzinot valstu atrašanās vietas, robežas un nacionālo simboliku. Uzreiz pēc tam sekoja pamatskolas visinteresantākais uzdevums: pie Liepājas lielgabalu stobriem Jūras ielā jauniešiem bija jāiestudē kara aina, tādējādi, demonstrējot stundās iegūtās zināšanas. Vidusskolas posmā vairākos kontrolpunktos bija nepieciešamas prasmes lietot ķīmijas, fizikas un bioloģijas formulas praktisku uzdevumu veikšanā, piemēram, lai tiktu tālāk par trešo kontrolpunktu, bija jānosauc vismaz trīs piemaisījumi, kuri ir gaisa sastāvā. Viens no nākošajiem kontrolpunktiem atradās Liepājas BMX trasē, netālu no tirdzniecības nama „Baata”, kur katras klases atraktīvākajām meitenēm un zēniem bija iespēja izbraukt ar mazo velosipēdu, pierādot, ka dzīvē noder arī sports, uz kuru ne visi skolēni dodas ar prieku.

Viens no pasākuma idejas autoriem ir 11.b klases skolnieks Gustavs Frēlihs, kurš līdzīgu pasākumu ir organizējis Kuldīgā un Valmierā. Pasākuma mērķis ir iepazīt pilsētas ievērojamākās vietas, neaizmirstot vienmēr aktuālās zināšanas, kuras skolēni ir ieguvuši mācību laikā un pierādīt, ka jebkura stunda ikvienam kādreiz var kļūt noderīga. Nosaukumā vārds „pilsēta ” it kā asociējas ar burzmu, bet „medības” – došanās pēc zināšanām. Katrā kontrolpunktā bija izzinoši jautājumi, lai pārbaudītu skolēnu erudīciju, tāpēc ikviens skolēns, atgriežoties no pasākuma, varēja nosaukt vismaz vienu tikko uzzinātu faktu.

Pasākuma noslēgumā pie skolas notika atraktīvs dziesmu konkurss, kurā atklājās skolēnu talanti karaokes dziedāšanā. Liepājas Raiņa 6. Vidusskolas vadība apstiprina, ka tuvākajā nākotnē šāda veida aktivitātes tiks organizētas vēl plašākā mērogā, jo skolnieku kāre pēc zināšanām nekad neizsīkst.

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.