Projekts “Mirdzošais gadsimts”

Liepājas Raiņa 6.vidusskolas līdzpārvaldes jaunieši piedalījās atklātā projektu konkursā “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai”  un ieguva finansējumu 1000 eiro, lai realizētu pieteikto projektu “Mirdzošais gadsimts”. Projekta  virsmērķis bija  stiprināt līdzpārvaldes attīstību caur pilsonisko līdzdalību, iegūstot prasmes un zināšanas par pasākuma organizēšanu, vadīšanu, plānošanu, gatavojoties skolas simtgadei. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, tika realizētas vairākas nepieciešamās dažāda veida apmācības. Mācību gada sākumu uzsāka ar līdzpārvaldes saliedēšanās aktivitātēm, lai iepazītu viens otru.

Sākot ar oktobri, notika apmācību pasākumu ciklu ar trīs meistarklašu vadītājiem, kuri  palīdzēja saprast, kā rakstīt scenārijus, kā organizēt pasākumus, kā meklēt kontaktus, kā risināt negaidītas situācijas, kā plānot laiku. Iemācītās zināšanas tika realizētas  skolas simtgades cikla atklāšanā 24.novembrī.

Apmācību pasākumu ciklā  notika trīs meistarklases. Pirmo meistarklasi ‘’No idejas līdz projektam’’ vadīja pasākumu aģentūras ‘’Šarmants’’ vadītājs Ritvaru Embrektu,  kurš  dalījās ar zināšanām, kā realizēt pasākumu no idejas līdz gala rezultātam. Ritvars pavēra durvis uz pasākumu organizēšanas pasauli, parādot, cik svarīga ir kontaktu dibināšana un mārketings, kā arī motivēja jauniešus izvirzīt mērķi un lika saprast, cik svarīga ir komanda un darba sadalīšana.

Otro meistarklasi “Kas lācītim vēderā” vadīja dziesminiece, pasākumu vadītāja Maija Kalniņa, kura turpināja Ritvara iesākto apmācību ciklu par pasākuma organizēšanai nepieciešamo. Tikšanās reizē tiks apspriests viss  par un ap scenārija īstenošanu. Svarīgākā atziņa no Maijas nodarbības bija, ka mums katrs nepieciešams savs skrejceļš, no kuras var izrauties ideja.

Trešo meistarklasi “Prožektoru gaismā” vadīja Liepājas teātra aktieris Viktors Elleris, kurš dalījās savā dzīves pieredzē, kā sasniegt iecerēto un nepazaudēt savus sapņus. Viktors iedvesmoja mūs nebaidīties darīt, jo, ja grib, tad var sasniegt jebko, tāpēc jāupurē savs Ego, lai gūtu panākumus. Svarīgākā atziņa, ka  jebkurš tev dzīvē var aiziet garām, nepietiek tikai ar talantu, svarīgāks par visu ir smags darbs.

Pateicoties meistarklasēs iegūtajām zināšanām, jaunieši bija gatavi īstenot grandiozo skolas simtgades pasākumu “Mirdzošais gadsimts”.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.