Radošums teātra mākslas stundās

Liepājas Raiņa 6.vidusskolas jaunieši jau no 5. klases teātra mākslas stundās mācās, ka radošums izglābs pasauli! Ļaujiet pastāstīt par mūsu ceļu. Šogad skolas stundu sarakstā līdzās ierastajiem mācību priekšmetiem – matemātika, latviešu valoda, vizuālā māksla, sports un citiem, tagad arī 5. un 7. klašu skolēni redz jaunu ierakstu – teātra māksla, kurā skolēniem iespējams savu ikdienu atsvaidzināt ar ko neierastāku.

Jautājumu ir tik ļoti dažādi un daudz! Kas ir teātris? Kā veidot izrādes? Kādi cilvēki piedalās izrādes tapšanā? Cik ilgi top izrāde? Un vispār – kā kļūt par aktieri? Kurš vēl labāk pastāstīs un spēs atbildēt uz šiem jautājumiem, ja ne Liepājas Teātra aktieri.

Tāpēc aktieri Pēteris Lapiņš un Armands Kaušelis ļāva ieskatīties un iesaistīties izrādē par izrādi jeb  – mācībizrādē jauniešiem “Kā top izrāde?”. Izrāde iedrošināja skolēnus noticēt, ka visu gadu, darbojoties teātra mākslā, katram būs iespēja apgūt prasmes un iemaņas, kas nākotnē var aizvest līdz īstas izrādes piedzīvojumam.

Patiesībā teātra māksla, uz ko norādīja arī aktieri, ļoti palīdz veidot sevi kā personību, meklēt citādas pieejas lietām, cilvēkiem, darbībām un pasaules uztverei kopumā. Jau tagad plānojam un jau esam sākuši mācīties improvizēt, izpaust radošumu pētīt dažādās pasaules kultūras un  izspēlēt lielas un mazas lomas. Esam ceļa sākumā līdz pirmajiem priekškariem un aplausiem, kas būs visa darba redzamā puse.

Paldies mūsu skolas projekta “Latvijas skolas soma” koordinatorei Sigitai Stefanai par iedvesmojošo un vērtīgo pasākumu!

Teātra mākslas skolotāja Daiga Demitere

 

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.