Rīcības dienas “Labie darbi planētai!”

Rīcības dienas ir nedēļu ilga starptautiska kampaņa ar mērķi uzrunāt sabiedrību, vērst uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosināt uz rīcību, kas var palīdzēt šīs problēmas mazināt. Nedēļas laikā tiek organizēti dažādi izglītojoši un interaktīvi pasākumi, kuru mērķis ir piedāvāt risinājumus, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā ar vietēja mēroga rīcībām.

Šogad Liepājas Raiņa 6.viduskolā rīcības dienas notika no 2. – 8. novembrim. Rīcības dienu sauklis “Labie darbi planētai!

6. a klases skolēni, īstenojot aprites ekonomikas projektu, kā vienu no vides problēmām uzskata pieaugošo atkritumu daudzumu, kam ir ļoti būtiska ietekme uz vidi. Tāpēc, kā vienu no risinājumiem saskata atkritumu samazināšanu vai esošo atkritumu šķirošanu.

Tematisko virzienu rīcības dienām 6.a klase izvēlējās aprites ekonomikas principu ieviešanu mūsu ikdienā. Skolēni nedēļas laikā gatavoja informatīvus plakātus par pareizu atkritumu šķirošanu. Vieni tos zīmēja uz lapām, citi veidoja izmantojot datora iespējas. Gatavos plakātus skolēni piestiprināja gan skolā, gan daudzdzīvokļu māju tuvumā. Kā arī vietās, kur atkritumi tiek šķiroti un ir izvietoti tam paredzētie konteineri. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji ar interesi vēroja jauniešu darbošanos, jo neskatoties uz ikdienas steigu, krāsaino plakātu saturs piesaistīja viņu uzmanību.

Ar šo plakātu palīdzību sabiedrība tika informēta  par pareizu atkritumu šķirošanu, lai tie varētu nonākt atkārtotā pārstrādē. Jauniešu mērķis bija iedzīvotājus aicināt dzīvot videi draudzīgāk.

6.a klases komanda un skolotāja Vida Dreimane uzskata, ka tikai kopīgiem spēkiem mēs varam veidot tīrāku vidi un mudināt ikvienu būt par pārmaiņu realizētāju.

   

 

 

 

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.