Sasniegumi Latvijas Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencē

Vairāk nekā pustūkstotis jauno zinātnieku 2021. gada 31. martā tiešsaistes režīmā piedalījās jau 45. Latvijas Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencē. No 216 godalgotajiem zinātniskās pētniecības darbiem pirmās pakāpes diplomus ieguva 45 darbi, otrās pakāpes diplomus ieguva 63 darbi, bet trešās – 108 darbi.

Valsts konferencei šogad tika izvirzīti skolēni no 105 izglītības iestādēm visā Latvijā, godalgotas no tām ir 67. Speciāli izveidotā tiešsaistes platformā skolēni interaktīvā veidā gatavoja un prezentēja savu zinātniskās pētniecības darbu digitālos plakātus.

Zinātniskās pētniecības darbi kopumā tika vērtēti sešās zinātņu nozaru grupās: dabaszinātnes, humanitārās un mākslas zinātnes, sociālās zinātnes, medicīna un veselības zinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, lauksaimniecība, kā arī meža un veterinārās zinātnes. Par populārāko no zinātņu nozarēm šogad kļuva sociālo zinātņu nozare, kur izstrādāti 145 valsts konferencei izvirzītie darbi. 122 darbi izstrādāti humanitāro un mākslas zinātņu nozarē, bet 118 – dabaszinātņu nozarē.

Liepāju šajā konferencē pārstāvēja 5 skolas ar 15 darbiem, starp kuriem 6 bija Liepājas Raiņa 6.vidusskolas darbi.

Pirmās pakāpes diplomu ieguva Valters Toms Vasermanis ar darbu “Devīto klašu centralizēti laboto valsts pārbaudes darbu atgūšanas iespējas turpmākai izmantošanai sekmju uzlabošanas nolūkā” (skolotāja Inga Vasermane), trešās pakāpes diplomu ieguva Imants Holms ar darbu “Vēja elektrisko ģeneratoru izpēte un izstrāde” (skolotājs Uldis Žaimis). Imants Holms ieguva arī RTU speciālbalvu – tiesības studēt RTU inženierzinātņu un tehnoloģiju nozarē, t.i., tiesības tikt uzņemtam ārpus konkursa STEM jomas inženierzinātnes fakultātes pamatstudiju programmā. Savukārt, Monta Roga ar darbu “Tūrisma nozares attīstības perspektīvas Latvijā pēc Covid-19 krīzes” (skolotāja Aira Brizga) saņēma LU speciālbalvu – atbalstu zinātniskās publikācijas sagatavošanā par zinātniskā pētījuma rezultātiem un dalību universitātes starptautiskajā zinātniskajā konferencē 2022.gada pavasarī.

Vēl konferencē savus darbus prezentēja Katrīna Buša, Luīze Špaka (skolotāja Daiga Straupeniece) un Aleksandrs Veļikanovs (skolotāja Lāsma Gustovska).

Paldies visiem jauniešiem, viņu darbu vadītājiem, recenzentiem par šiem augstajiem sasniegumiem!

Apbalvošanas ceremonijas ieraksts ŠEIT: https://fb.watch/4PGWUxirLz/

Sagatavoja direktora vietniece Evija Jaunzeme

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.