SEPTEMBRIS – LATVIEŠU VALODAS UN LITERATŪRAS MĒNESIS

Ik gadu septembri ieskandina Dzejas dienas. Tradicionāli septembra otrā nedēļa mūsu skolā bijusi arī latviešu valodas un literatūras nedēļa. Šogad latviešu valodas skolotāji aktivitātes saplānojuši visu septembri, katru nedēļu piedāvājot skolēniem daudzveidīgas aktivitātes. Katrai nedēļai ir dots savs nosaukums, kas atspoguļos būtiskāko katras nedēļas akcentu vai skata punktu. 1. nedēļā „Mana vasara mākslinieka acīm” skolēni varēs radoši atainot galvenos vasaras piedzīvojumus dzejā, prozā, kolāžās. 2.  nedēļā „Raiņa dzejas dienas” skolēni tiks aicināti apmeklēt dažādus pasākumus pilsētā. Šogad Liepājā viesosies tādi literāti kā Ēriks Hānbergs, Andra Manfelde, Knuts Skujenieks, Jāzeps Osmanis u.c. 3. nedēļas  nosaukums „Baltu valodu nedēļa” ir radies, pateicoties 22. septembrim – Baltu vienības dienai. Šī nedēļa būs veltīta gan valodas koka izpētei, gan latviešu un lietuviešu valodu kopīgo vārdu meklējumiem. 4. septembra nedēļa ir pasludināta par „Zinātnisko darbu tēmu reklāmas nedēļu”, jo latviešu valodas skolotāji piedāvās skolēniem iespēju rakstīt zinātniskos darbus latviešu valodā un literatūrā. Kāpēc? To Tu uzzināsi vēlāk! Protams, programmā ir iespējami dažādi papildinājumi, piem., meistarklase skolotājiem un citi jaunumi. Seko līdzi aktivitātēm un piedalies!

1. nedēļa (3.–7. septembris)
MANA VASARA MĀKSLINIEKA ACĪM

 • Vasaras atspoguļojums dzejā.
 • Vasaras atspoguļojums prozā.
 • Vasaras atspoguļojums zīmējumos.
 • Vasaras atspoguļojums kolāžās u. c.

2. nedēļa (10.–14. septembris)
RAIŅA DZEJAS DIENAS

3. nedēļa (17.–21. septembris)
BALTU VALODU NEDĒĻA

 • Valodas koka izpēte.
 • Dzīvās un mirušās valodas.
 • Atpazīstam kopīgos baltu vārdus!

4. nedēļa (24.–28. septembris)
ZINĀTNISKO DARBU TĒMU REKLĀMAS NEDĒĻA

 • Meistarklase skolotājiem.
 • Kāpēc izvēlēties rakstīt zinātnisko darbu?
 • Diagnosticējošais darbs 5. klasē.
 • Diagnosticējošais darbs 10. klasē.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.