Skolēni lasa un piedalās Bērnu žūrijā!

Skolas bibliotēkā veiksmīgi noslēdzies grāmatu lasīšanas un vērtēšanas konkurss ,,Bērnu Žūrija 2011’’. Pateicoties Kultūrkapitāla fondam un Bibliotēku atbalsta biedrībai, kura darbojas ar devīzi „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” ,skolas bibliotēka savā īpašumā ieguva 20 lieliskas jaunās grāmatas. Tās nu skolēni lasīja un izpildīja anketas, kurās grāmatas vērtēja. Žūrijā pieteicās darboties 60 bērni, bet anketas izpildīja 32 skolēni. Visvairāk grāmatu no 5.a klases izlasīja Rainers Ģirts Bērziņš – 6 grāmatas, Marika Brūvere – 7 grāmatas, Linda Zālmane – 7 grāmatas, no 5. b klases Sanija Sērmoliņa un Rebeka Ozoliņa – katra 3 grāmatas, no 5.c klases Aigars Jančevskis, Aleksandrs Vabelis,Dinija Ramanavska izlasīja 5 grāmatas, 6.b klases Signija Štībele, Linda Ščerbača, Rēzija Kalēja – 3 grāmatas, 7.a klases skolniece Sabīna Osipova 4 grāmatas, Dženeta Kukuka no 8.a klases – 4 grāmatas, Kristīne Krūkle no 9.a : 5 grāmatas. Bērni, čaklākie lasītāji, aicināti piedalīties lielajos lasīšanas svētkos Rīgā, Ķīpsalā 3. martā.

Domāju, ka veiksmīgo lasītāju skaits būtu vēl lielāks, ja grāmatas būtu vairākos eksemplāros un lasīšanas laiks būtu garāks – ar četriem mēnešiem bija nedaudz par maz.

,,Bērnu žūrija’’ ir lielisks veids, kā gūt jaunas zināšanas, pilnveidot lasīšanas tehniku, iemācīties izteikties un stāstīt par izlasīto. Katrs Žūrijas dalībnieks saņēma rokassprādzi, uz kuras rakstīts „Pārsteidz galvu – lasi”.

Bērnu Žūrijas ietvaros skolas bibliotēka organizēja dažādus pasākumus.

Tuvāk iepazinām Jura Zvirgzdiņa(70) bērniem rakstītās grāmatas (bibliotēkā bija apskatāma grāmatu izstāde)un 2011. gada Bērnu Žūrijā piedāvāto ,,Mufu’’. Šai grāmatai zīmējām arī ilustrācijas. Sadarbībā ar grāmatnīcu ,,Zvaigzne ABC’’ rakstnieku gaidām arī ciemos.

Šogad bibliotēkā iesākta jauna tradīcija: ,,Starpbrīžu lasījumi’’. Tajos lasām gan ,,Bērnu Žūrijas’’ grāmatas, gan skolas dzimšanas dienā dāvinātās grāmatas – Lielo spēļu enciklopēdiju, Kukaiņu enciklopēdiju un citas.

Šobrīd lasām zviedru rakstnieka Ulfa Starka grāmatu ,,Mans draugs Pērsijs’’, ,,Bufalo Bils un es’’, ko bibliotēkai dāvinājis advokātu birojs ,,Borenius’’. Šai sakarā 5. klašu skolēniem piedāvāts domrakstu konkurss ”Mans vasaras brīvdienu stāsts”. Labāko domrakstu rakstnieks tulkos zviedru valodā, kā arī dāvinās pārsteiguma balvu. Arī pārējos autorus gaidīs pārsteiguma balvas 2.aprīlī, kad atzīmēsim Starptautisko bērnu grāmatu dienu.

Šobrīd par aktīvākajiem Starpbrīžu lasījumu dalībniekiem gribu atzīmēt Jāni Raikstiņu, Māri Druņģi, Jaroslavu Orlovu, Ritu Reinsoni, Kitiju Sudakovu, Diniju Ramanausku,Edgaru Ozolu, Markusu Pērkonu, Kristu Straupenieku, Aleksandru Vabeli, Aigaru Jančauski un vēl daudzus citus bērnus. Maija sākumā aktīvākajiem būs kliņģeris un dažādi pārsteigumi.

Novēlu visiem attīstīt savu lasītprasmi un daudz lasīt!

Bibliotekāre Anita Atteka

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.