Skolēniem panākumi LiepU matemātikas olimpiādē

Liepājas Raiņa 6. vidusskolu Liepājas Universitātes (LiepU) E. Ģinguļa matemātikas un fizikas olimpiādē pārstāvēja divas komandas ( 8. – 9. kl. un 10. – 12.kl.). Vislabāk veicās un par olimpiādes laureātiem kļuva Una Gailīte ( 9. kl.)  – 1. vieta un Gustavs Ostapenko (10.kl.) – 3. vieta.

Olimpiādes galvenais mērķis ir paaugstināt jaunatnes interesi gan par matemātiku, gan fiziku. Sniegt saskarsmes iespējas jauniešiem ar kopējām interesēm, kā arī atrast matemātiski apdāvinātus skolēnus un stimulēt šo skolēnu darbu, radot papildu iespēju atkārtot un pielietot skolā iegūtās zināšanas jaunās situācijās. Olimpiāde LiepU noritēja 25.februārī.

Sacensības noritēja divās kārtās – individuāli līdz 30 minūtēm un komandu kārta līdz 60 minūtēm. Komandu vērtējumā ņēma vērā arī katra dalībnieka sniegumu individuālajā kārtā. Olimpiādes saturs nepārsniedza mācību programmas saturu attiecīgajā klašu grupā. Taču olimpiādes veiksmīgam startam papildus pamatzināšanām bija nepieciešama arī radoša pieeja, loģiskā domāšana un elementāra orientēšanās matemātikas vēstures jautājumos tādā apjomā, kas ietverts mācību grāmatās un uzziņu krājumos.

Apsveicam skolēnus! Paldies par veiksmīgo startu, kā arī paldies skolotājām Daigai Braunai – Tenisai un Evijai Jaunzemei par ieguldīto darbu skolēnu sagatvošanā!

Matemātikas jomas vadītāja: Jolanta Klamere

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.