Skolotāja Daiga Demitere sarakstījusi grāmatu par Montesori pedagoģiju!

Šī grāmata ir lieliska satikšanās – man un tiem maniem lasītājiem, kuri meklē atbildes Montesori pedagoģijā. Tā ir patiešām lieliska satikšanās. Ir labi, ja cilvēks dzīvo dzīvi, apzinoties, ka zina tik maz. Tas ir bijis mans dzinulis mācīties – ir iegūts profesionālais bakalaura grāds pedagoģijā, profesionālais maģistra grāds izglītības vadībā. Mācījos atkal, lai iegūtu vajadzīgās zināšanas un prasmes Montesori pedagoģijas praktizēšanā ar bērniem. Vairāk nekā desmit gadus strādāju ar sākumskolas vecuma bērniem. Uzdrīkstējos un dibināju Montesori studiju ģimenēm “Eņģeļu akadēmija”. Tā ir vieta, kura sākas no domas… Sākas no vēlēšanās radīt vietu, kur bērni nāks mācīties un radīt savus unikālos bērnības stāstus.

Montesori mūsu ģimenei ļoti palīdz. Un ne tikai mums… Tāpēc ļoti vēlējos dalīties un pastāstīt, iespējams mazliet palīdzēt citiem – sniedzot citādāku ieskatu un rakursu, padomus un idejas Montesori nozarē. Palīdzēt atgūt mieru un prieku par katru kopā pavadīto stundu kopā ar saviem bērniem.

Šajā grāmatā dalos ar atbildēm uz jautājumiem, kurus uzdod ģimenēs, skolā, Eņģeļu akadēmijas studijā. Uz maniem un manas ģimenes jautājumiem. Kā panākt, lai bērns sadarbojas, kā izveidot māju un atrast īstās aktivitātes Montesori vidē? Kāpēc rakstītie burti jāapgūst vispirms? Kā iemācīt cieņu, kā radīt labu piemēru? Un pats galvenais – kā mēs, vecāki, varam baudīt vecāku lomu?

Montesori ir dzīvesveids un filozofija, kurai es un daudzi tic. Mūsu ģimene ir gājusi un joprojām iet ceļu, kurš nav vienkāršs, bet vislabākais mums. Tādēļ iedrošinām arī citus vecākus. Mums neiet vienmēr gludi. Mēs augām kopā ar dēlu, un es ar saviem skolēniem. Tādēļ grāmatā dalos šajā pieredzē. Runāsim, kā ir bijis un kā gribējām, lai būtu. Grāmata paredzēta cilvēkiem, kuri ikdienā strādā fabrikā, rasē, šuvējām, arhitektiem, pārdevējiem, skolotājiem, mammām, tētiem, omītēm un visiem, visiem, kuriem Montesori ir mīļa tēma.

Grāmatas saturs nepretendē uz izglītības kvalitātes titulu – jo vairāk svešvārdu, jo labāk. Tā ir rakstīta pēc principa – jo vienkāršāk, jo labāk. Parunāsim par Montesori? Nevaru sagaidīt, kad būsi izlasījis visu grāmatu un sāksi Montesori praktizēt mājās!

Tuvākajā laikā grāmata būs pieejama Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā. Par grāmatas iegādi interesēties pie manis personīgi, zvanot pa tālruņa numuru 26088929.

Daiga Demitere, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas skolotāja, Montesori studijas “Eņģeļu akadēmija” vadītāja, grāmatas “Atver sirdi Montesori” autore.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.