Skolotāji apgūst zināšanas par 3D tehnoloģijām skolā

Skolotāji apgūst zināšanas par 3D tehnoloģijām skolā

Liepājas Raiņa 6. vidusskolas latviešu un vācu valodas skolotājas Daiga Straupeniece un Inga Zomerfelde piedalījās eTwinning rīkotajos kursos “3D tehnoloģiju elementi skolā un eTwinning projektos”, kas notika Rīgā no šī 30. marta līdz 1. aprīlim. Mācību mērķis bija veicināt skolotāju savstarpēju sadarbību skolēnu mācīšanās prasmju apguvē, kā arī pilnveidot skolotāju prasmes 3D tehnoloģiju izmantošanā mācību procesā un projektos.

Praktiskās nodarbībās pedagogi apguva 3D modelēšanas pamatus, veidoja 3D modeļus, tos izdrukāja uz 3D printera. “Apgūt 3D tehnoloģijas savā ziņā bija izaicinājums, jo mācību procesā tas ir kas nebijis. Ļoti īsā laikā iemācījāmies modelēt dažādas lietas: mēbeles, dzīvniekus, pat viduslaiku pili. Nenoliedzami, ka 3D attīsta telpisko domāšanu, ir iespēja savu modeli skatīt dažādās plaknēs, novēršot pieļautos trūkumus. Tomēr pati svarīgākā vērtība, mācoties kopā ar citu Latvijas skolu pedagogiem, bija projektu idejas, kā 3D tehnoloģijas lietderīgi izmantot mācību stundā,” atzīmēja skolotāja Daiga Straupeniece.

Svarīgi, ka katra pedagogu komanda izstrādāja starppriekšmetu projektu, kura idejas prezentēja noslēguma konferencē ap 100 dalībniekiem. Vēlāk notika arī paneļa diskusija par 3D tehnoloģiju izmantošanas nepieciešamību skolas vidē, kurā piedalījās arī Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš. Diskusijas laikā izkristalizējās doma, ka tehnoloģiju apmācībai mūsdienās jāsākas arvien agrākā vecumā, pievēršot uzmanību jēgpilnai tehnoloģiju izmantošanai mācību procesā, lai tās palīdzētu radīt izpratni un zināšanu pielietojumu reālajā dzīvē.

Informāciju sagatavoja

Liepājas Raiņa 6.vidusskolas pārstāve

Vineta Muskate (27017734)

Liepājā, 2017. gada 4. aprīlī

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.