Skroderdienas Silmačos

Pateicoties iniciatīvas projektam “Latvijas skolas soma” mūsu skolas 8. klašu skolēniem literatūras stundā bija iespēja digitāli noskatīties Latvijas Leļļu teātra izrādi “Skroderdienas Silmačos”. Izrādes režisori Kārlis Auškāps un Valdis Pavlovskis, strādājot pie izrādes iestudējuma, ir saglabājuši R.Blaumaņa lugas pamattekstu, bet liekot to izspēlēt lellēm. Izrādes mērķis- palīdzēt skatītājiem atpūsties. Pats rakstnieks R. Blaumanis  par savu lugu “Skroderdienas Silmačos” ir teicis: “Neaizmirstiet, draugi, ka tā ir joku luga. Esmu gribējis rādīt smieklus. Cita mērķa man nav bijis. Man patīk, kad tauta smejas. Mēs, latvieši, esam tik smagi, ka neprotam priecāties…”

Režisori Kārlis Auškāps un Valdis Pavlovskis, sadarbojoties ar leļļu mākslinieci Ilzi Vītoliņu, izrādes scenogrāfi Anitu Znutiņu-Šēvi, vienojušies par vēl vienu spilgtu paņēmienu, kas tik labi pazīstamo komēdiju padara vēl komiskāku un modernāku. Proti, lugas tēli ir nevis lelles – cilvēki, bet gan lelles – dzīvnieki. Režisori uzskata, ka ar dzīvnieku tēlu palīdzību var panākt spilgtākas savstarpējās tēlu attiecības, nevienu tieši neaizvainojot.

Jaunieši pēc izrādes noskatīšanās atzina, ka pārsteidzoši bijis tas, kā caur leļļu tēliem tiek atklāts lugas saturs, izmantojot netradicionālu pieeju. Izrāde bija viegli uztverama un sagādāja pozitīvas sajūtas. Skolēni uzsvēra, ka jautrā luga bija lielisks mācība gada noslēgums.

Skolotāja Sigita Stefana

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.