Sudraba medaļas un 4.vieta badmintonā

Sudraba medaļas un 4.vieta badmintonā

Ar sudraba medaļām un 4.vietu no savām šī gada nozīmīgākajām sacensībām Salaspilī atgriezušies skolas badmintona pulciņa bērni, kas 6. aprīlī ņēma dalību Latvijas skolu komandu čempionātā badmintonā. Šāds turnīrs tika organizēts pirmo reizi Valsts badmintona vēsturē un pulcēja 23 komandas ar 170 dalībniekiem no Siguldas, Valmieras, Talsiem, Salaspils, Bauskas, Ugāles, Cēsīm, Jūrmalas un Liepājas. Turnīrs norisinājās trijās vecuma grupās: 4.-6. klašu grupa, 7.-9. klašu grupa un 10.-12. klašu grupa, kur tika izspēlētas zēnu un meiteņu vienspēles, dubultspēles un jauktās dubultspēles un visu spēļu rezultāti tika summēti līdz 100 punktiem – tādējādi teorētiski dodot iespēju zaudētājkomandai atspēlēties pat no rezultāta 1:99. Jāatzīmē, ka skolu komandās startēja arī valsts spēcīgākie elites grupas badmintonisti, kas tad arī izšķīra medaļu ieguvējus visās vecuma grupās.

Mūsu skolu turnīrā pārstāvēja 2 komandas 12 jauno sportist sastāvā.

Sudraba medaļas un vicečempionu kausu 7.-9. klašu grupā mūsu skolai izcīnīja Katrīna Buša 9.c, Evelīna Smirnova un Žanete Griniece no 6.c, Kristers Reinis 8.c, Anrijs Zaķis 8.a un Gustavs Dāvids Brečs 8.b, kas pēc izcīnītas 2. vietas savā apakšgrupā ar 100:24 pārspējot Ugāles vidusskolu un 100:57 Jelgavas 4.vidusskolu ar 40:100 piekāpās Siguldas pilsētas vidusskolai. Sīvā cīņā pusfinālā ar 100:97 mūsējie spēja pieveikt vienu no zelta medaļu pretendentiem Siguldas Valts Ģimnāziju un otrreiz tiekoties finālā 50:100 atkal atzīt Siguldas pilsētas vidusskolas komandas pārākumu, kas arī izcīnīja zelta medaļas un turnīra galveno balvu ceļojumu uz Stokholmu no Tallink.

Augsto 4. vietu izcīnīja mūsu 4.-6. klašu komanda, kurā skolas godu aizstāvēja Diāna Čaika un Dinārs Bronka no 5.b, Terēze Dzērve, Emīlija Gārde, Verners Strazdītis un Sandijs Enģelis no 5.a. Mūsējiem piecklasniekiem, ar 100:84 uzvarot Jelgavas 4.vidusskolu un ar 21:100 atzīstot Valmieras Pārgaujas vidusskolas pārākumu, izdevās iegūt 2. vietu savā apakšgrupā un iekļūt labāko četriniekā. Pavisam nedaudz veiksmes mums pietrūka lai iekļūtu finālā un izcīnītu vismaz sudrabu – pusfinālā sīvā mačā ar 93:100 piekāpāmies Siguldas Pilsētas vidusskolai. Un pēc šī sāpīgā zaudējuma cīņā par bronzu līdzīgā spēlē ar 76:100 rūgtu zaudējumu piedzīvojām no Cēsu pilsētas vidusskolas komandas.

Vidējās un vecākās grupas finālus tiešraidē translēja arī Sportacentrs TV, kur visas nedēļas garumā varam vērot atkārtojumā kā finālā cīnās mūs skolas 7.-9. klašu komanda.

http://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/pilna_spele/06042018-latvijas_skolu_komandu_cempionats_badmint

Paldies par atbalstu skolas vadībai un milzīgo cīņassparu komandu dalībniekiem.

Sagatavoja: Aigars Brečs

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.