Tiešsaistē realizēts starptautiskais projekts „Exchanges for All“

No 21. līdz 25. septembrim četrpadsmit mūsu skolas 9. b klases skolēni piedalījās “Exchange for All” projektā par klimata pārmaiņām, kurš vienlaicīgi norisinājās daudzās Eiropas valstīs. Mūsu jaunieši sadarbojās ar Lietuvas un Dānijas skolēniem projekta “Nordplus Junior – 1” ietvaros.

Mūsu skolā projekta aktivitātes notika gan tiešsaistē, gan klātienē:

  • cirkus darbnīcā Gunitas Bīskapas vadībā 9. b klases jaunieši veidoja priekšnesumu ar akrobātiskiem elementiem https://www.facebook.com/maigonis.elleris/videos/3315735705140587
  • sadaloties grupās pa diviem no katras valsts, jaunieši tiešsaistes platformā Zoom sprieda par klimata pārmaiņām un veidoja prezentācijas par šīs problēmas risinājumu iespējām https://failiem.lv/u/2qt47z53
  • izveidoja video prezentāciju par mūsu skolu un pilsētu, kuru demonstrēja pārējo valstu dalībniekiem,
  • katru rītu un pēc pusdienām tiešsaistē mācījās populārās dziesmas “Jerusalema” jautros deju soļus.

Projekta koordinatore mūsu skolā – Vineta Muskate, aktīvi iesaistījās arī klases audzinātāja Sanita Krastiņa – Ūše un fakultatīvu skolotājs, vides aktīvists Mārtiņš Mamis. Īpašs paldies skolas IT speciālistam Maigonim Elleram par tehnisko atbalstu.

Galvenie secinājumi: 1) labāk būtu klātienē, 2) ļoti patika cirkus darbnīcas un dejas, 3) mūsu skolā ir labs tehniskais nodrošinājums sarežģītu un komplicētu digitālu projektu realizēšanai.

PAR PROJEKTU:

No 2015. gada projekta “Exchanges for All” ietvaros dažādās partneru pārstāvētajās valstīs tiek organizētas starptautiskas bezmaksas nometnes 8. klašu skolēniem. Neskatoties uz to, ka finansējums no Eiropas Savienības un Ziemeļvalstu Ministru padomes ir piešķirts jau pirms projektā paredzēto aktivitāšu īstenošanas, COVID-19 vīrusa dēļ jauniešiem nav iespējams ceļot, lai satiktos klātienes mācībās. 2020. gada maijā tika atceltas sešas nometnes, tai skaitā arī 18. – 25. septembrim plānotā.

Finansējums aktivitāšu īstenošanai tiešsaistē 

Projekta īstenotāji uzskata, ka, neskatoties uz līdz šim nepieredzētajiem un neparedzamajiem apstākļiem, ir ļoti svarīgi turpināt 5 gadus atpakaļ uzsākto jauniešu sadarbību, lai netiktu pazaudēts līdz šim ieguldītais darbs. Projekta “Exchanges for all” dalībnieki ir priecīgi, ka abas programmas „Erasmus+“ un „Nordplus Junior“ atbalsta un daļēji nodrošina finansējumu arī sadarbības projekta aktivitāšu īstenošanai tiešsaistē.

Baltijas jūras dienvidu daļas skolu sadarbības tīkls
Līdz šim projekta “Exchanges for All” ietvaros galvenokārt sadarbojušās Baltijas jūras dienvidu daļā esošās skolas. Sadarbības tīkls izveidots starp Zviedrijas skolu Örnsköldsvik, kas atrodas Stokholmas ziemeļu pusē, partneriem Somijā, kopumā 10 skolām no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas, kā arī 5 skolām no Guldborgsundas pašvaldības Dānijā, kur tika radīta projekta ideja.

“Reach Out“ projekta ietvaros ārvalstu mākslinieki vada meistarklases dažādās skolās

Ārvalstu mākslinieki kā meistarklašu vadītāji, apvieno artistisko mācīšanos pieredzi ar starpkultūru izpratni, kā arī iespēju un drosmi komunicēt angļu valodā. Dažas no projektā “Exchanges for All” iesaistītajām skolām ir piedalījušās arī projektā “Reach out” 2019./2020. gadā.

Projekta “Exchanges for All” vadītājs Bo Otterstroem stāsta, ka līdz šim skolas bijušas ļoti priecīgas un apmierinātas ar meistarklašu vadītāju darbu. Turklāt šajos apstākļos trim cilvēkiem atbraukt uz skolu ir vienkāršāk un finansiāli izdevīgāk, nekā aizvest 15 – 20 skolēnus uz jebkuru citu valsti.

Projektā iesaistītie pētnieki Bennyé Austring un Mikkel Boye Snorre Wilm no University College Absalon Dānijā, seko līdzi visām projekta un skolu aktivitātēm, taču noorganizēt projekta rezultātu izplatīšanas konferenci šajā gadā nav iespējams. Plašāka informācija par projektā sasniegtajiem rezultātiem būs pieejama nākošā gada pirmajā pusē.

Foto mūsu skolas projekta dalībnieki apmeklē jauno Dabas māju Zirgu salā.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.