Uzvara erudīcijas konkursā

Uzvara erudīcijas konkursā

7.martā Jauniešu mājā Radošuma dienu ietvaros notika 8.-9.klašu erudīcijas konkurss “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”, kurā augsto 1.vietu ieguva mūsu skolas 9.c klases komanda – Katrīna Buša, Endija Zemīte, Elizabete Šulca, Nikola Anna Ekšteine, Anna Katrīna Lieģeniece.

Desmit Liepājas skolu komandas sacentās par erudītākās komandas titulu, pārbaudot zināšanas par notikumiem, personībām un vietām, kas atspoguļo Liepājas nozīmīgo vietu Latvijas vēsturē laika posmā no 1919.gada 7.janvāra līdz 7.jūlijam.

Vispirms pārbaudīja skolēnu zināšanas par dažādiem notikumiem, kas bija jāsarindo hronoloģiskā secībā. Pēc tam jauniešiem uzdeva jautājumus par Latvijas pagaidu valdību, Liepājas valdes namu, prezidentu Kārli Ulmani, pulkvedi Oskaru Kalpaku, kuģi “Saratova” un citiem vēsturiski nozīmīgiem objektiem un tēmām. Pēc teorētiskās daļas skolēni saņēma kartes ar iezīmētu maršrutu, kur bija jāorientējas Vecliepājas ielās, meklējot atbildes uz foto-jautājumiem.

Sagatavoja: Evija Jaunzeme

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.