Vai Tu zini un ievēro ceļu satiksmes noteikumus?

Projekta “Velosipēdista ABC” ietvaros mūsu skolas 5. b klases skolēni kopā ar skolotāju Daigu Demiteri piedalījās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas rīkotā informatīvā un izglītojošā pasākumā par ceļu satiksmes noteikumiem un velosipēda vadītāja apliecības iegūšanas eksāmena kārtošanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

Neskatoties uz to, ka lielākā daļa skolēnu tiesības jau bija ieguvuši, testā neuzrādīja 10 pareizas atbildes no 10. Skolēni secināja, ka pasākums ir ļoti noderīgs, jo ikdienā brauc aiz ieraduma, dažkārt nepievēršot uzmanību ceļa zīmēm. Tādēļ šodienas pasākums kalpoja par lielisku pamudinājumu, atkārtot zināšanas, pievērst uzmanību satiksmē izvietotajām ceļa zīmēm, un pildīt testu CSDD mājas lapā arī pirms katras jaunās velosipēda sezonas. Skolēnu informēšana par iespējamām sekām, kas var notikt, ja nezina vai neizprot ceļu satiksmes noteikumus un tiek pārkāpti ir galvenā motivācija, kāpēc jāizprot ceļa satiksmes noteikumi. Arī velosipēda vadītājs ir viens no ceļu satiksmes dalībniekiem. Praktiskajā daļā skolēni veidoja atgriezenisko saikni par iegūtām zināšanām, pildot Ceļu satiksmes drošības direkcijas velosipēda vadītāja apliecības iegūšanas eksāmena demo versiju (www.csdd.lv), kas vienlaicīgi atspoguļo divus iepriekšējos mācību posmus. Paldies inspektoram Gintam Briķim.

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.