Vidusskolēni iemēģina skolotāju profesiju

Par Skolotāju dienas tradīciju kļuvusi vecāko klašu skolēnu iejušanās skolotāju lomā. Pateicoties direktora vietnieces Sigitas Stefanas iniciatīvai, mūsu skolā arī šis mācību gads nebija izņēmums. Tā 11.a, 12.a un 12. b klašu skolēni pēc nopietnas iepriekšējas sagatavošanās ar klašu audzinātājiem un priekšmetu skolotājiem, devās pie jaunāko klašu skolēniem stundās.

Pasākums visiem patika un, kā atzina paši skolēni, tā bija interesanta pieredze gan tiem, kurus mācīja, gan tiem, kas mācīja.

Tāds bija arī izvirzītais mērķis, lai šī ir īpaša diena visiem iesaistītajiem. Un vēl šādā veidā vēlējāmies popularizēt un cildināt skolotāju profesiju. Paldies visiem par iesaistīšanos!

Par vidusskolēnu vadītajām stundām skolēni bija sajūsmā, jo tās tomēr atšķīrās no pierastajām skolotāju stundām:

– bija jautri un nepierasti;

– interesanti noskatīties, kā “jaunie skolotāji” cenšas mums kaut ko iemācīt;

– stundās valdīja patīkama atmosfēra;

– arī pats gribētu pamēģināt kādreiz pamācīt jaunākos.

Vidusskolēnu atziņas pēc iejušanās skolotāju lomā arī bija emocijām bagātas:

– tagad uz skolotājiem skatīšos ar pavisam savādākām izjūtām;

– tas ir daudz grūtāk, nekā biju domājis;

– nē, par skolotāju nekad negribētu būt;

– ļoti interesanta pieredze, patika!