Virtuāli apmeklējam Krišjāņa Barona muzeja nodarbības

Mūsu skolas  5.b klases skolēni piedalījās programmas “Latvijas skolas soma” finansētajā Krišjāņa Barona muzeja tiešsaistes nodarbībā “Kā Barons pie uzvārda ticis”. Ievaddaļā neliela prezentācija rosināja sarunu par to, kā atšķirt cilvēkus vienu no otra (izskats, vārds, pavārds, māju vārds u.tml.) un kāpēc radās nepieciešamība pēc uzvārdiem. Kas un kādus uzvārdus deva? Turpinājumā nelielās grupās tika izspēlēta aina- zemnieks devies uz muižu pēc uzvārda. Pēc situācijas izspēles katra grupa dažos teikumos izstāsta savu pieredzi- vai zemnieks pats izvēlas uzvārdu, vai muižnieks iedeva uzvārdu. Kas varēja ietekmēt uzvārda došanu( raksturs, garastāvoklis, situācija, attieksme)? Nodarbības turpinājums veltīts uzvārda izcelsmei.

Savukārt, 8.a klase tajā pašā dienā piedalījās tā paša muzeja organizētajā nodarbībā “Mūsu Tēvzemes aprakstīšana”. Nodarbības sākumā ar prezentācijas palīdzību skolēni guva pamatinformāciju par K. Barona ceļojumu, ko viņš veica kājām 1858. gada vasarā. Turpinājumā skolēni strādāja grupās. Katra grupa saņēma uzdevumus, kas saistīti ar K. Barona grāmatā minētajām pilsētām, kuras bija jāatmin attēlu spēlē. Skolēniem tika piedāvāts arī teksta lasīšanas uzdevums vecajā drukā.

Sagatavoja Inga Zomerfelde

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.