“Zināt ir stilīgi!” noslēguma pasākums

13.martā noslēdzās mēnesi ilgušā LATVENERGO un LNT rīkotā konkursa experiments.lv “Zināt ir stilīgi!” 2.kārta. Noslēguma dienā Citādas mācību dienas ietvaros 9.a klases komanda devās iepazīt zinātnes pasauli uz Liepājas Universitātes fizikas laboratoriju, lai iegūtu jaunas zināšanas un eksperimentētu. Skolēni izgatavoja paštaisītas baterijas un noskaidroja to efektivitāti virnes slēgumā, veidoja kvēlspuldzes, noskaidroja ūdeņraža iegūšanas un izmantošanas iespējas, iepazinās ar prototipu platēm un to izmantošanu, izgatavoja paštaisītu reostatu. Nodarbība bija ļoti aizraujoša, kā atzina skolēni.
Paldies par erudīciju, aizrautīgo darbu konkursa procesā komandai: Elvisam Straupeniekam, Martai Pagrabai, Lindai Ķuņķei, Elvim Biķerniekam, Mārcim Dzērvem un Markusam Krilovam. Protams, ka gribējās vairāk, bet 8.vieta Kurzemes reģionā 28 komandu konkurencē un 2.vieta Liepājas pilsētas komandu konkurencē ir pat ļoti labi, jo cīņa bija sīva.
Ar cieņu skolotāja Zigeta Simanoviča

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.